Liga Europy: Kamil Biliński strzelił gola. Riga FC zremisowała z HJK Helsinki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAŁ CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Kamil Biliński

Kamil Biliński strzelił gola w drugim meczu eliminacji Ligi Europy z rzędu. Tym razem doprowadził do remisu 1:1 w starciu Riga FC z HJK Helsinki.

Łotewska drużyna rywalizuje w III rundzie eliminacji Ligi Europy z HJK Helsinki, do którego w tym tygodniu dołączył Petteri Forsell na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica. Fin rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Tak samo jak Kamil Biliński w zespole z Rygi. Obaj weszli na boisko w drugiej połowie i to Polak był skuteczniejszym zmiennikiem.

Drużyna z Helsinek wcześnie zdobyła cennego gola na wyjeździe. W 7. minucie Tim Vavrynen wygrał pojedynek z bramkarzem Riga FC po 80-metrowym podaniu Daniela O'Shaughnessiego i strzelił na 1:0. HJK podobnie jak pięć dni temu Piast Gliwice nie utrzymał prowadzenia w stolicy Łotwy. Wynik na 1:1 ustalił Kamil Biliński w 81. minucie. Były napastnik między innymi Wisły Płock wepchnął piłkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Rewanż za tydzień w Helsinkach.

Młody klub z Tbilisi - Saburtalo jest debiutantem w europejskich pucharach. Dopiero w 2015 roku dostał się do elity w swoim kraju. Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów ma dużą szansę na przedostanie się do grupy Ligi Europy. Saburtalo Tbilisi zwyciężyło w pierwszym meczu na terenie Araratu Erywań 2:1. Mecz rozstrzygnął Lewan Kenia. Biegł i biegł po połowie Ormian, nikt go nie zaatakował, więc po wtargnięciu w pole karne strzelił do bramki.

III runda eliminacji Ligi Europy:

Riga FC - HJK Helsinki 1:1 (0:1) 0:1 - Tim Vavrynen 7' 1:1 - Kamil Biliński 81'

Ararat Erywań - Saburtalo Tbilisi 1:2 (1:0) 1:0 - Anton Kobjałko 31' 1:1 - Sandro Altunaszwili 72' 1:2 - Lewan Kenia 76'

Sutjeska Niksić - Linfield FC 1:2 (1:1) 1:0 - Damir Kojesević 11' 1:1 - Kirk Millar 38' 1:2 - Kirk Millar 65'

Czy HJK Helsinki wygra rewanż z Riga FC na własnym stadionie?