Totolotek Puchar Polski: Olimpia Elbląg awansowała. Zdecydowała dynamiczna końcówka

Przez pięć kwadransów nie padła bramka w rywalizacji Olimpii Elbląg z ROW-em 1964 Rybnik. Następnie w ciągu 10 minut piłka wylądowała trzy razy w siatce. Drugoligowiec zwyciężył 2:1 i zagra w I rundzie Totolotek Pucharu Polski.

mecz ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg Newspix / DOMINIK GAJDA / 400mm / Na zdjęciu: mecz ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg
Mecz w Elblągu rozpoczął rundę wstępną Totolotek Pucharu Polski. Cudem utrzymana na szczeblu centralnym Olimpia podjęła trzecioligowca z Rybnika, który po spadku z II ligi wzmocnił się takimi zawodnikami jak Marcin Wodecki, Dawid Plizga czy Przemysław Szkatuła.

W pierwszej połowie dobrą szansę na trafienie do bramki poprzedniego klubu miał Przemysław Brychlik. Napastnik Olimpii znalazł się sam na sam z Aleksandrem Łubikiem i przegrał ten pojedynek. Niezłą sytuację podbramkową miał również Cezary Demianiuk, jednak strzelił z dystansu w golkipera z Rybnika.

Na gole trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa podstawowego czasu. Brychlik wstrzelił się w 76. minucie i dał prowadzenie gospodarzom po dograniu Michała Kuczałka. Olimpia nacieszyła się swoją przewagą przez zaledwie dwie minuty, a do remisu 1:1 doprowadził Dawid Plizga. Konfrontacja nabrała rumieńców, a obie drużyny ruszyły do kolejnych ataków, aby sędzia nie musiał zarządzić dogrywki.

Drużyna z Elbląga zdążyła rozstrzygnąć rywalizację. Kosztowny dla rybniczan okazał się faul Piotra Pacholskiego blisko linii własnego pola karnego. Środkowy obrońca dostał czerwoną kartkę, a Damian Szuprytowski pięknie przymierzył na 2:1 z rzutu wolnego. Za jedno przewinienie przyszła podwójna kara i ROW 1964 Rybnik pożegnał się z rozgrywkami.

W środę zagrają Skra Częstochowa z Ruchem Chorzów, a także Gryf Wejherowo z Siarką Tarnobrzeg. Bez wychodzenia na boisko przeszli do I rundy Błękitni Stargard, ponieważ Rozwój Katowice wycofał drużynę z seniorskich rozgrywek.

Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 2:1 (0:0)
1:0 - Przemysław Brychlik 76'
1:1 - Dawid Plizga 78'
2:1 - Damian Szuprytowski 86'

Olimpia: Paweł Rutkowski - Tomasz Sedlewski, Michał Kuczałek, Kamil Wenger, Eryk Filipczyk - Cezary Demianiuk (46' Michał Miller), Klaudiusz Krasa (71' Tomasz Lewandowski), Bruno Żołądź, Damian Szuprytowski - Oskar Ryk (74' Michał Balewski) - Przemysław Brychlik

ROW: (wyjściowy) Aleksander Łubik - Bartosz Kunat, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła - Bartłomiej Polok, Dawid Niedźwiedzki, Dawid Plizga, Kamil Spratek, Radosław Dzierbicki - Jakub Kuczera

Żółte kartki: Krasa, Kuczałek (Olimpia)

Czerwona kartka: Piotr Pacholski (ROW) /84' - za faul/

Czy przez rundę wstępną Pucharu Polski przejdą wszyscy drugoligowcy?