"Kicker" wybrał najlepszych piłkarzy w Niemczech. Dalekie miejsce Roberta Lewandowskiego

Niemieccy dziennikarze wybrali Marco Reusa jako najlepszego piłkarza pierwszej połowy 2019 roku. Robert Lewandowski otrzymał zaledwie 21 głosów.

Robert Czykiel
Robert Lewandowski Getty Images / Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
"Kicker" co roku w trakcie wakacji wybiera najlepszego piłkarza i trenera pierwszej połowy roku. Dziennikarze mogą głosować zarówno na zawodników i szkoleniowców Bundesligi, ale także Niemców, którzy pracują poza granicami kraju.

Robert Lewandowski z wyjątkowym wsparciem na treningu. Dopingowały go żona i córka >>

W tym roku największe uznanie zdobył Marco Reus, który wygrał plebiscyt. Zawodnik Borussii Dortmund otrzymał 158 głosów. Drugi Kai Havertz z Bayeru Leverkusen otrzymał ich 121. Podium zamknął Joshua Kimmich (Bayern Monachium) z 35 głosami.

Dalekie miejsce zajął Robert Lewandowski. Polski napastnik otrzymał zaledwie 21 głosów, co dało mu dopiero siódmą pozycję. "Lewy" może czuć się rozczarowany, bo w minionym sezonie był królem strzelców Bundesligi, a także zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec z Bayernem.

Nie było niespodzianki w klasyfikacji trenerów. Wygrał Juergen Klopp, który z Liverpoolem wygrał Ligę Mistrzów. Otrzymał on 183 głosy. Drugie miejsce zajął Friedhelm Funkel (Fortuna Duesseldorf, 139 głosów), a trzecie Adi Huetter (Eintracht Frankfurt, 56 głosów).