ICC: Bayern Monachium - AC Milan. Wygrana mistrza Niemiec. 90 minut Krzysztofa Piątka, uraz Roberta Lewandowskiego

Z powodu urazu Roberta Lewandowskiego nie doszło do pojedynku polskich "strzelb" w International Champions Cup. Bayern Monachium poradził sobie bez najlepszego strzelca i pokonał 1:0 AC Milan z Krzysztofem Piątkiem w jedenastce.

Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Robert Lewandowski był przewidziany do gry w Bayernie Monachium, miał wystąpić od początku po raz pierwszy w International Champions Cup. Krótko przed meczem klub poinformował, że miejsce najlepszego napastnika Bundesligi zajmie Jann-Fiete Arp. Powodem zmiany były "drobne problemy mięśniowe". Polak był później prezentowany w mediach społecznościowych Bayernu, jak spokojnie obserwuje poczynania kompanów na monitorze w szatni.

Lewandowski mógł też spoglądać na Krzysztofa Piątka, partnera z reprezentacji Polski. W Stanach Zjednoczonych rodacy spotkali się, mogli przybić piątkę, porozmawiać, ale nie stoczyli pojedynku na boisku.

Piątek był w podstawowym składzie Milanu. "Bomber" i jego kompani z pola są w okresie przygotowań w akademii Marco Giampaolo. Miesiąc przed startem ligi drużyna z Mediolanu uczy się nowego ustawienia. Jej trener zamierza grać w nadchodzącym sezonie dwoma napastnikami, więc Piątek miał w ataku towarzysza. Był nim Samuel Castillejo, a za plecami polsko-hiszpańskiego duetu operował nastolatek Daniel Maldini.

Piątek był widoczny na połowie Bayernu. Pokazywał się, szukał piłki po podaniach z głębi pola. Co prawda jego drużyna spędziła początkowy kwadrans przyczajona, ale z czasem zaczęła się odgryzać mistrzowi Niemiec, a reprezentant Polski brał udział w atakach.

Brakowało w nich konkretów. Manuel Neuer obronił w pierwszej połowie tylko jeden celny strzał. Piątek próbował pokonać bramkarza Bayernu w 23. minucie, ale weterana wyręczył blokujący Benjamin Pavard. Kolejne uderzenie reprezentanta Polski po rajdzie w pole karne było niecelne. W 31. minucie Piątek wściekł się na Davide Calabrię, który wykonał chaotyczne wstrzelenie w pole bramkowe zamiast przemyślanego podania. Milan miał problem z wykończeniem swoich akcji, za co dostał karę.

Bayern wyszedł na prowadzenie 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Leon Goretzka dostał futbolówkę od Joshuy Kimmicha i strzelił obok Gianluigiego Donnarummy do siatki.

Od 58. minuty wystąpił Patrick Cutrone, więc Giampaolo zwiększył siłę ataku Milanu. Nie minęło dużo czasu i Włoch przegrał w sytuacji sam na sam ze Svenem Ulreichem. Mógł też spróbować uruchomić Piątka, ale zdecydował się na solowe rozwiązanie. Polak jeszcze kilkakrotnie nie doczekał się wymarzonego podania i na jego gestach rozczarowania się we wtorek skończyło. Piątek nie wystrzelił ze swoich "pistoletów", nie wyręczył go żaden inny Rossoneri i jeden gol wystarczył klubowi z Niemiec do zwycięstwa.

Bayern w International Champions Cup przegrał 1:2 z Arsenalem FC, zwyciężył 3:1 z Realem Madryt i przed powrotem do Monachium pokonał Milan. Lewandowski spędził na boiskach 90 minut w dwóch spotkaniach i strzelił dwa gole. Drużyna Piątka zostaje w Stanach Zjednoczonych i w niedzielę o godzinie 21 czasu polskiego zagra z Benficą Lizbona. Najpewniej bez Theo Hernandeza, który nie dokończył spotkania z Bayernem z powodu kontuzji.

Bayern Monachium - AC Milan 1:0 (1:0)
1:0 - Leon Goretzka 45'

Bayern: Manuel Neuer (46' Sven Ulreich) - Joshua Kimmich (46' Ivan Mihaljević), Niklas Suele, Benjamin Pavard, Alphonso Davies - Leon Goretzka, Corentin Tolisso (46' Thiago Alcantara), Renato Sanches (59' Sarpreet Singh) - Thomas Mueller (80' Angelo Stiller), Jann-Fiete Arp, Kingsley Coman (59' David Alaba)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Matteo Gabbia, Ivan Strinić, Theo Hernandez (45' Andrea Conti) - Hakan Calhanoglu, Lucas Biglia, Fabio Borini (90' Marco Brescianini) - Daniel Maldini (58' Patrick Cutrone) - Samuel Castillejo (90' Antonio Mionić), Krzysztof Piątek

12. AC Milan 1 0 0:1

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski strzeli więcej goli niż Krzysztof Piątek w następnym sezonie klubowym?