Sparing: FC Barcelona - Chelsea. Zobacz skrót meczu. Ivan Rakitić z pięknym golem (wideo)

Ivan Rakitić popisał się kapitalnym strzałem z dystansu, po którym piłka wleciała do siatki Chelsea. Była to bramka na "otarcie łez" - FC Barcelona przegrała z londyńczykami 1:2. Zobacz skrót spotkania!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Moment strzału Ivana Rakiticia w sparingu FC Barcelona - Chelsea FC Materiały prasowe / dugout.com / Moment strzału Ivana Rakiticia w sparingu FC Barcelona - Chelsea FC
Najważniejszym wydarzeniem pierwszego przedsezonowego sparingu FC Barcelona był debiut w zespole mistrza Hiszpanii kupionego za 120 mln euro Antoine'a Griezmanna. Francuz jednak nie zachwycił, a jego klub przegrał w towarzyskim meczu w Japonii z Chelsea FC 1:2.

W pierwszej połowie do siatki po minięciu bramkarza Marca-Andre ter Stegena trafił Tammy Abraham. Piłkarze londyńczyków wykorzystali błąd Sergio Busquetsa, który zanotował stratę tuż przed własnym polem karnym.

Skrót meczu FC Barcelona - Chelsea FC:

W drugiej połowie w zespole z Barcelony zadebiutowali inni nowi gracze - bramkarz Neto oraz pomocnik Frenkie De Jong. Pierwszy z nich musiał wyjąć piłkę z siatki po płaskim strzale z dystansu Rossa Barkleya.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Chelsea 2:1. W samej końcówce kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Ivan Rakitić - to była niewątpliwie ozdoba tego meczu.

Barcelona pozostaje w Japonii. W sobotę zagra z klubem Andresa Iniesty - Vissel Kobe (początek godz. 11:00). Z kolei Chelsea wraca do Anglii, gdzie zagra towarzysko z Reading.

FC Barcelona - Chelsea FC 1:2 (0:1)
0:1 - Tammy Abraham 34'
0:2 - Ross Barkley 81'
1:2 - Ivan Rakitić 90'