Eliminacje Ligi Mistrzów. Od komplementów do grobowej atmosfery. Twitter po meczu Piast Gliwice - BATE Borysów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Piłkarze BATE Borysów cieszą się z drugiej bramki w meczu z Piastem

Po pierwszej połowie były komplementy pod adresem Piasta. W końcówce drugiej połowy wszystko się zmieniło. W sieci znowu zapanowała grobowa atmosfera.

[tag=554]

Piast Gliwice[/tag] długo prowadził z BATE Borysów 1:0 i był jedną nogą w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Białorusi jednak odwrócił losy meczu w ostatnich minutach. Gliwiczanie ostatecznie przegrali 1:2 i pożegnali się z prestiżowymi rozgrywkami.

Eliminacje Ligi Mistrzów. Piast - BATE. Hymn Champions League w Gliwicach! To sprawka... fanów >> Duże poruszenie wywołała interwencja Frantiska Placha, po której sędzia podyktował rzut karny dla BATE. W sieci pojawiły się wymowne komentarze.

Redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk, w następny komentarzu ostro podsumował poziom polskiej Ekstraklasy.

Z kolei Marek Bobakowski uważa, że gliwiczanie sami są sobie winni, bo w drugiej połowie zagrali znacznie słabiej.

Zbigniew Boniek wbił szpilkę Piastowi, podkreślając, że błędy popełnili zagraniczni piłkarze.

Były prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski, uważa, że mistrz Polski zapłacił wysoką cenę za brak ogrania w europejskich pucharach.

Liga Europy: Piast Gliwice zagra z Riga FC >> Komentator Canal+ Tomasz Ćwiąkała żałuje zmarnowanej szansy, bo białoruski klub w tym sezonie był do ogrania.

Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty apeluje, by ta porażka zmusiła środowisko do zmian, dzięki którym odbijemy się od dna.

Środowy mecz został także podsumowany przez Andrzeja Strejlaua, którego opinie są cenione przez kibiców.