Liga Europy: Piast Gliwice zagra z Riga FC w II rundzie eliminacji

Piast Gliwice zmierzy się z łotewskim Riga FC w II rundzie eliminacji Ligi Europy. BATE Borysów czeka kolejny dwumecz w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów z Rosenborgiem Trondheim.

piłkarze Piasta Gliwice PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Piast przegrał 2:3 w rywalizacji z BATE Borysów, choć wydarzenia na stadionie w Gliwicach długo przebiegały po jego myśli. Drużyna z Górnego Śląska prowadziła w rewanżu 1:0 do 82. minuty, ale w końcówce straciła dwie bramki i została pozbawiona marzeń o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Przed zespołem Waldemara Fornalika rywalizacja na ścieżce mistrzowskiej w eliminacjach Ligi Europy. Pierwszym jego przeciwnikiem będzie Riga FC. Łotewska drużyna przegrała w środę w konkursie rzutów karnych z irlandzkim Dundalk FC po bezbramkowych 120 minutach. Rewanż na ławce rezerwowych spędził Kamil Biliński.

Rywalizacja rozpocznie się w Gliwicach w czwartek 25 lipca o godzinie 20.

Pogromca Piasta - BATE Borysów będzie rywalizować w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Rosenborgiem Trondheim. Mistrz Norwegii zdemolował w swoim dwumeczu 6:0 Linfield FC z Irlandii Północnej.

Czy Piast Gliwice wygra dwumecz z Riga FC?