Transfery. Rywal Polaków U-21 sprzedany za 15 mln euro! Riccardo Orsolini opuścił Juventus

Na nieco ponad godzinę przed meczem Włochy - Polska na mistrzostwach Europy U-21 Bologna oficjalnie potwierdziła zakup reprezentanta gospodarzy - Riccardo Orsoliniego. Skrzydłowy odszedł z Juventusu Turyn za 15 mln euro.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Riccardo Orsolini Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/NurPhoto / Na zdjęciu: Riccardo Orsolini
Mieszane uczucia po ostatnim dniu może mieć Riccardo Orsolini. Kilka minut po 19:00 Bologna FC oficjalnie potwierdziła definitywne wykupienie prawoskrzydłowego z Juventusu Turyn. Nieco później 22-latek mógł zostać jednym z bohaterów meczu reprezentacji U-21, ale po minimalnym spalonym i analizie VAR sędzia nie uznał strzelonej przez niego bramki. Ostatecznie Włosi sensacyjnie przegrali 0:1 i wciąż nie są pewni awansu do półfinału.

Transfer Orsoliniego w czwartkowy poranek potwierdził Juventus, który dodatkowo podał do publicznej wiadomości kwotę, za jaką sprzedał piłkarza. "Bologna skorzystała z prawa do ostatecznego nabycia praw do rejestracji zawodnika Riccardo Orsoliniego za 15 mln euro płatnych w trzech latach finansowych. Efekt ekonomiczny jest dodatni i wynosi ok. 10,5 mln" - czytamy na stronie Juventusu.

"Stara Dama" sprowadziła Orsoliniego w styczniu 2017 r. za ok. 6 mln z Ascoli. Skrzydłowy przez 2,5 roku nie zadebiutował jednak w Juventusie. Był wypożyczony kolejno do Ascoli, Atalanty i Bolognii, gdzie wystrzelił z formą w ostatnim sezonie. W 37. spotkaniach zdobył 10 goli i miał 6 asyst.

Orsolini na Euro debiutuje w reprezentacji U-21. W pierwszym meczu z Hiszpanią zmienił Nicolo Zaniolo już w 42. minucie, z kolei przeciwko Polakom wybiegł w podstawowym składzie. Po przerwie na boisko już jednak nie wyszedł - zastąpił go Moise Kean.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Riccardo Orsolini zagra kiedyś w Lidze Mistrzów?