Liga Narodów UEFA. Cristiano Ronaldo bohaterem Portugalczyków. "Chętnie pomogłem awansować do finału"

Trzy bramki Cristiano Ronaldo pozwoliły reprezentacji Portugalii pokonać Szwajcarów i awansować do finału Ligi Narodów UEFA. Kapitan Portugalczyków był bardzo zadowolony z tego meczu.

Michał Jankowski
Cristiano Ronaldo Getty Images / Gualter Fatia / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W półfinale Ligi Narodów UEFA Szwajcaria przez długi czas dzielnie walczyła z Portugalią. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, gdy w ciągu dwóch minut dwukrotnie do bramki Szwajcarów trafił Cristiano Ronaldo. Napastnik Juventusu Turyn jednego gola strzelił również przed przerwą, więc skompletował hat-tricka.

Po meczu mógł być zadowolony ze swojego występu i awansu reprezentacji Portugalii do finału Ligi Narodów UEFA. "Bardzo chętnie pomogłem Portugalii dotrzeć do finału Ligi Narodów. Dziękuję portugalskim kibicom za fantastyczne wsparcie" - napisał na Instagramie Cristiano Ronaldo, zamieszczając zdjęcie z uwiecznionym momentem radości z jednej z bramek.

Portugalia - Szwajcaria. Media zachwycone meczem Cristiano Ronaldo

Dla Cristiano Ronaldo był to pierwszy mecz w Lidze Narodów UEFA. Jesienią nie występował on w reprezentacji Portugalii. Wrócił do niej na marcowe mecze eliminacyjne Euro 2020. Nie zdobył jednak bramki w dwóch zremisowanych spotkaniach z Ukrainą (0:0) i Serbią (1:1).

Ostatni raz 34-letni zawodnik dla Portugalii strzelił gola 20 czerwca zeszłego roku w meczu mistrzostw świata z Maroko. Łącznie zdobył dla Portugalii 88 bramki.