II liga: Ruch Chorzów w III lidze. Kibice... opuścili trybuny

Po remisie 1:1 z Błękitnymi Stargard Ruch Chorzów stracił szanse na utrzymanie się w II lidze. Przed i w trakcie meczu większość gospodarzy kibiców opuściła trybuny.

Michał Piegza
Mateusz Bartolewski Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Mateusz Bartolewski
Trzeci rok z rzędu w maju doszło do symbolicznego pogrzebu Ruchu. Chorzowianie zaliczyli trzeci spadek. Po raz pierwszy w historii Niebiescy zagrają na szczeblu regionalnym.

Przed meczem z Błękitnymi chorzowianie byli świadomi, że mają iluzoryczne szanse na utrzymanie. Musieliby wszystko wygrać, a większość rywali wszystko przegrać.

Początek spotkania należał do gości, później do głosu doszedł Ruchu. Jednak wśród Niebieskich szwankowała skuteczność. Chwilę przed przerwą gospodarze powinni zdobyć gola. W polu karnym sfaulowany został Lucjan Zieliński, jednak strzał z rzutu karnego Tomasza Foszmańczyka obronił Mariusz Rzepecki.

Po zmianie stron  potyczka wyrównała się. W 54. minucie goście objęli prowadzenie. Ruch wykonywał rzut rożny. Piłkę złapał bramkarz i dalekim wykopem rozpoczął kontrę. Piłka trafiła do Mateusza Kwiatkowskiego, a były zawodnik chorzowian (latem był testowany przy Cichej, ale sztab szkoleniowy nie widział dla niego miejsca w kadrze) w sytuacji sam na sam pokonał Dawida Smuga. Niebiescy odpowiedzieli siedem minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową nie do obrony uderzył Łukasz Wiech.

Do końca potyczki atakowali gospodarze, goście nastawili się na kontry. Więcej bramek jednak nie padło i spadek Niebieskich z II ligi stał się faktem.

Niebiescy w meczu nie mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy na potyczkę przyszli ubrani na czarno. Większość w ramach protestu opuściła trybuny, a pozostali nie wspierali śpiewem piłkarzy. Po spotkaniu swoje usłyszeli działacze, z których część na mecz nawet nie przybyła. Schodzący z murawy piłkarze Błękitnych najpierw podziękowali swoim dwunastu fanom, a następnie przybili "piątki" z młodymi kibicami Ruchu, którzy dopingują zespół z sektora rodzinnego. Zespół ze Stargardu już może się cieszyć z utrzymania, które jeszcze kilka tygodni temu było bardzo zagrożone.

Ruch Chorzów - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
0:1 - M. Kwiatkowski 54'
1:1 - Wiech 61'

W 45. minucie Tomasz Foszmańczyk (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (Rzepecki obronił).

Ruch Chorzów: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Łukasz Wiech, Robert Obst, Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński, Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Wojciech Kędziora, Tomasz Podgórski (73' Mateusz Duchowski) - Piotr Giel (62' Paweł Mandrysz).

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Patryk Baranowski, Wojciech Błyszko (46' Jakub Ostrowski), Grzegorz Rogala - Mateusz Kwiatkowski, Junpei Shimmura, Filip Karmański (46' Piotr Kurbiel), Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski -  Przemysław Brzeziański (75' Błażej Starzycki).

Żółte kartki: Bartolewski, Foszmańczyk, Mokrzycki (Ruch) oraz Shimmura, Cywiński, Baranowski (Błękitni).

Sędzia: Maciej Pelka (Piła).

Widzów: 4396.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!