Chorwacja: trwa znakomita passa Łukasza Zwolińskiego. Strzelił gola w czwartym meczu z rzędu

Łukasz Zwoliński podtrzymuje wysoką formę. Polak zdobył kolejną bramkę i nie rezygnuje z walki o tytuł króla strzelców ligi chorwackiej.

Michał Jankowski
Łukasz Zwoliński Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
W piątek zespół Łukasza Zwolińskiego HNK Gorica wygrał z NK Istra 1961 4:1. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył właśnie Polak, który potwierdził tym samym swoją wysoką formę. Zwoliński otrzymał podanie z lewej strony pola karnego i z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Zwoliński zdobył gola w czwartym meczu z rzędu. Łącznie na koncie w tym sezonie ligi chorwackiej ma już 14 trafień. Znajduje się w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców. Do lidera, Jakova Puljicia z HNK Rijeka, traci dwa gole.

#dziejesiewsporcie: kuriozalny gol. Takiego jeszcze nie widzieliście

26-letni napastnik piątkowy mecz rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. W wyjściowym składzie HNK Gorica na boisko wybiegł również Michał Masłowski, który został jednak zmieniony w 35. minucie.

HNK Gorica zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli ligi chorwackiej. Wciąż ma duże szanse na zajęcie lokaty gwarantującej start w eliminacjach Ligi Europy. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Niechlubna seria Krzysztofa Piątka. Może to być jego najgorszy czas w Serie A

Bieżący sezon dla Zwolińskiego jest znakomity. Nigdy nie strzelił tak dużo bramek. Do tej pory jego najlepszym dorobkiem było 12 goli dla Pogoni Szczecin w rozgrywkach 2014/2015.

Czy Łukasz Zwoliński zostanie królem strzelców ligi chorwackiej?