Serie A: nerwy w meczu AC Milan. W roli głównej arbiter

Lucas Paqueta będzie miał duże pretensje do arbitra po meczu AC Milan - Bologna. Kluczowy dla zespołu piłkarz w odstępie kilkunastu sekund obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska.

Maciej Siemiątkowski
Lucas Paqueta Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Lucas Paqueta
Lucas Paqueta był kluczowy dla losów Milanu w poniedziałkowym meczu z Bologną. To brazylijski pomocnik uderzył w 67. minucie na bramkę Łukasza Skorupskiego. Polak odbił piłkę, a dobitkę wykorzystał Fabio Borini i trafił na 2:1. Rywale mediolańczyków nie zdążyli odpowiedzieć na to trafienie.

Nie minęło dziesięć minut, a Paqueta wyleciał z boiska. 21-latek w 74. minucie został sfaulowany i nerwowo ruszył w kierunku przeciwnika. Za to został ukarany pierwszą żółtą kartką. Po chwili potrącił rękę arbitra. Marco Di Bello nie wahał się i wyciągnął drugą żółtą kartkę. Moment uniesienia wiele kosztował klubowego kolegę Krzysztofa Piątka.

Czerwoną kartkę dla pomocnika AC Milan próbował wykorzystać trener Sinisa Mihajlović. Serb wpuścił na boisko dwóch nowych ofensywnych graczy w nadziei na to, że uda się co najmniej zremisować. Nic z tego, Rossoneri utrzymali jednobramkowe prowadzenie, za to Bologna kończyła mecz w "dziewiątkę". Nicola Sansone i Mitchell Dijks wylecieli z boiska za przepychanki w doliczonym czasie gry.

Drużyna Gennaro Gattuso wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów. Milan traci trzy punkty do czwartej Atalanty Bergamo. Rossoneri wciąż mają nadzieję, do końca rozgrywek zostały trzy kolejki.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)