Chorwacja: Łukasz Zwoliński coraz bliżej liderów strzelców! Pobił osobisty rekord

Nie zatrzymuje się Łukasz Zwoliński! Polski napastnik HNK Gorica zdobył gola w meczu z faworyzowanym Hajdukiem Split, a jego ekipa wygrała aż 3:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Zwoliński Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
Dla Łukasza Zwolińskiego to trzeci z rzędu mecz z golem. Tym razem były napastnik Pogoni Szczecin trafił do siatki po strzale z rzutu karnego w 45. minucie na 2:0. W samej końcówce w zespole HNK Gorica pojawił się też Michał Masłowski. Zespół Polaków pokonał trzecią ekipę poprzedniego sezonu, Hajduk Split, 3:0.

Dzięki zwycięstwu, Gorica wciąż liczy się w grze o europejskie puchary. Tymczasem o koronę króla strzelców walczy Zwoliński. Polak zdobył w tym sezonie aż 13 bramek i na tę chwilę traci gola do Jakowa Puljicia z HNK Rijeka i dwa trafienia do lidera Mirko Maricia z NK Osijek. Zwoliński obok Serba Komnena Andricia z Dinamo Zagrzeb jest najskuteczniejszym obcokrajowcem ligi.

Co ciekawe, dla Zwolińskiego to indywidualnie najlepszy sezon w seniorskiej karierze pod względem bramek. Dotychczasowym rekordem napastnika było strzelenie 12 goli w barwach Pogoni Szczecin w sezonie 2014/2015.

W zeszłe lato Zwoliński podpisał 2-letni kontrakt z beniaminkiem HNK Goricą. W ostatnim sezonie w Pogoni zdobył tylko 2 gole.

Czy Łukasz Zwoliński powinien wrócić do Ekstraklasy?