Premier Liga: Lokomotiw Moskwa wymęczył zwycięstwo z autsajderem. Cały mecz Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa

Dość niespodziewanie trudna, ale zwycięska przeprawa Lokomotiwu z Krychowiakiem i Rybusem w składzie. W meczu 26. kolejki Premier Ligi, moskiewska drużyna pokonała przed własną publicznością autsajdera rozgrywek - Jenisej Krasnojarsk (2:1).

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Będący w dobrej formie na wiosnę Lokomotiw był zdecydowanym faworytem konfrontacji z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Jenisejem.

Jednakże gospodarze, którzy od początku mieli dużą przewagę i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych, długo nie potrafili sforsować defensywy zespołu z Krasnojarska.

Podopieczni Jurija Siemina dopięli swego dopiero po zmianie stron w 67. minucie. Wówczas mocno z lewego skrzydła dośrodkował Aleksiej Miranczuk, a Walerij Kiczin interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Wydawało się, że Grzegorz Krychowiak oraz spółka pójdą za ciosem i kolejne trafienia są tylko kwestią czasu. Jednakże w 84. minucie na stadionie zapanowała konsternacja, bo do remisu doprowadził Michaił Kostjukow.

Ostatecznie Lokomotiw Moskwa przed kompromitacją uchronił niezawodny w ostatnim czasie Jefferson Farfan, który na niespełna 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry pokonał Jurija Niestierienkę.

Premier Liga, 26. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Jenisej Krasnojarsk 2:1 (0:0)
1:0 - Walerij Kiczin 67' (sam.)
1:1 - Michaił Kostjukow 84'
2:1 - Jefferson Farfan 88'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Zenit Sankt Petersburg 25 17 3 5 45:23 54
2. Lokomotiw Moskwa 26 14 7 5 38:24 49
3. CSKA Moskwa 25 12 8 5 36:16 44
4. FK Krasnodar 25 12 7 6 44:22 43

Czytaj też: -> Grzegorz Krychowiak wolny czas spędza na nauce. Reprezentant Polski uczy się rosyjskiego -> Krychowiak regeneruje się po ciężkich meczach. W Lokomotiwie jest niezastąpiony

Czy Lokomotiw Moskwa zakończy sezon w czołowej "dwójce" rosyjskiej Premier Ligi?