Fortuna I liga: Bytovia Bytów przerwała długą niemoc. Garbarnia Kraków już spadła

Wygrała Bytovia Bytów, zwyciężył Stomil Olsztyn. Oba kluby poprawiły swoją sytuację na dole tabeli i przypieczętowały spadek Garbarni Kraków.

drużyna Bytovii Bytów Newspix / Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Bytovii Bytów
Bytovia Bytów odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe od 8 września. Jej długie pasmo niepowodzeń trwało 21 kolejek, w których podopieczni Adriana Stawskiego albo remisowali albo przegrywali. Dzięki kompletowi punktów za wiktorię 2:1 z Chojniczanką opuścili strefę spadkową.

Gole dla zespołu z Bytowa strzelili Mateusz Kuzimski oraz Łukasz Moneta. Po stronie Chojniczanki przebudził się ostatnio Janusz Surdykowski, ale jego trafienie do bramki byłego klubu to było za mało na zapunktowanie w derbach. Podopieczni Macieja Bartoszka ponownie rozczarowali i w tabeli rundy wiosennej są dopiero na 16. miejscu.

Atut własnego boiska wykorzystał również Stomil Olsztyn, który poprawił swoją sytuację na dole tabeli, pokonując 3:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Ozdobą meczu było uderzenie na 1:0 Grzegorza Lecha z rzutu wolnego. Przewagę Stomilu powiększył niewiele po trafieniu weterana Mateusz Gancarczyk, a wynik ustalił w 87. minucie Michał Góral.

Wyniki meczów w Bytowie i w Olsztynie oznaczały spadek nieobecnej w sobotę na boisku Garbarni Kraków.

Garbarnia wywalczyła awans w poprzednim sezonie dzięki rewelacyjnej rundzie wiosennej i zwycięstwu w barażowym dwumeczu z Pogonią Siedlce. Już w pierwszoligowej rzeczywistości drużyna miała problem z punktowaniem. Pozbawiona możliwości rozgrywania meczów na własnym stadionie była w strefie spadkowej zarówno pod wodzą Mirosława Hajdy, jak i Bogusława Pietrzaka. Beniaminek strzelił najmniej goli, stracił najwięcej i co za tym idzie zdobył najmniej "oczek".