Liga Mistrzów. UEFA zawiesiła Neymara na trzy spotkania!

Neymar nie będzie mógł zagrać w trzech spotkaniach następnej edycji Ligi Mistrzów. UEFA ukarała Brazylijczyka za wpisy w mediach społecznościowych po odpadnięciu jego zespołu - Paris Saint-Germain - z bieżących rozgrywek Champions League.

Michał Fabian
Neymar Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjęciu: Neymar
6 marca br. po porażce PSG z Manchesterem United 1:3 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów (w pierwszym meczu paryżanie wygrali na wyjeździe 2:0) Neymarowi puściły nerwy. Na swoim profilu na Instagramie zamieścił relację, w której ostro skrytykował sędziów rewanżu.

Zdaniem Brazylijczyka, który nie grał we wspomnianym meczu z powodu kontuzji, gościom nie należał się rzut karny (w doliczonym czasie Marcus Rashford zamienił go na gola, który dał MU awans do ćwierćfinału). Sędzia - po analizie VAR - podyktował jedenastkę za zagranie piłki ręką przez Presnela Kimpembe.

"To hańba. Przy VAR działały cztery osoby, które nic nie wiedzą o piłce nożnej. Nie było żadnego karnego. Jak można odgwizdać taką rękę, kiedy tak naprawdę został uderzony w plecy" - upierał się Neymar, który następnie obraził arbitrów słowami "Idźcie się pi*****ć".

UEFA w marcu wszczęła postępowanie w sprawie zachowania Brazylijczyka. W piątek ogłoszona została decyzja. Neymar za obraźliwe akty w stosunku do sędziego został zawieszony.

"Komisja Dyscyplinarna zdecydowała o zawieszeniu piłkarza PSG Neymara na trzy spotkania w rozgrywkach UEFA" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Europejską Unię Piłkarską.

Zakładając, że Neymar pozostanie w PSG (więcej TUTAJ >>), zabraknie go w trzech pierwszych meczach paryżan w fazy grupowej Ligi Mistrzów 2019/20.