Copa Libertadores. Zamieszki po meczu w Brazylii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcelo Hernandez / Na zdjęciu: Kibice na finale Copa Libertadores

Po meczu Atletic Mineiro - Nacional (0:1) w Copa Libertadores doszło do zamieszek na stadionie. Służby porządkowe użyły wobec kibiców gospodarzy gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

W meczu fazy grupowej tegorocznej edycji Copa Libertadores Atletico Mineiro przegrało z urugwajskim Nacionalem 0:1. Gol autorstwa Felipe Carballo został strzelony w 87. minucie.

Porażka swojej drużyny wywołała wielką złość wśród kibiców gospodarzy.

Jeszcze w trakcie meczu fani brazylijskiego zespołu zaczęli wszczynać awantury. Interweniować musiały służby porządkowe.

Katar - gospodarzy MŚ nie interesuje futbol

Funkcjonariusze użyli wobec najbardziej agresywnych gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Niestety, ucierpiały także postronne osoby.

Zwycięstwo umocniło Nacional na drugim miejscu w tabeli grupy E, Atletico Mineiro nie ma już szans na miejsce w czołowej "2".