Bundesliga. Robert Lewandowski bez błysku. Zobacz oceny dla napastnika Bayernu

Niemieckie media wytykają Robertowi Lewandowskiemu zmarnowane okazje. Polak był bliski gola w końcówce meczu Bayernu Monachium z Werderem Brema (1:0), ale do siatki nie trafił. Zobacz, jak oceniono lidera strzelców Bundesligi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski (numer 9, na ziemi) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (numer 9, na ziemi)
Większość zagranicznych serwisów przyznała Robertowi Lewandowskiemu ocenę "4" w 6-punktowej skali, gdzie "1" to "klasa światowa", a 6 "występ poniżej krytyki". "Dobry w pojedynkach, dobry w odbiorze. W swojej najważniejszej roli, strzelca, mógł się jednak wykazać dopiero po przerwie" - napisano przy nocie w "Sportbuzzer".

Również "4" Polak dostał od monachijskich "Abendzeitung" i "Tz". Pierwsza ze stron w podsumowaniu wymieniła zmarnowane okazje przez Lewandowskiego. "Pierwszą szansę miał na początku drugiej połowy, ale z ostrego kąta strzelił w Pavlenkę. Chwilę później ładnie zagrał z Gnabrym. Spudłował także z rzutu wolnego, a w końcówce po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę. Później uderzył jeszcze obok bramki" - czytamy.

Nieco wyżej Polaka ocenił "Bild", który przyznał mu "3". Zdaniem niemieckich mediów bohaterem spotkania był Niklas Suele, po którego strzale piłka odbiła się od nogi rywala i wpadła do siatki. Obrońca Bayernu w ww. serwisach otrzymał "2". Wysoko oceniany był również Serge Gnabry.

Z kolei statystyczny portal SofaScore przyznał Lewandowskiemu "7" w 10-punktowej skali, gdzie "10" to najwyższa możliwa ocena. Lepsze noty dostali wszyscy obrońcy, a także Thiago Alcantara.

Oceny piłkarzy z meczu Bayern Monachium - Werder Brema za SofaScore:

Portal przedstawia również dokładne statystyki Polaka. Kapitan reprezentacji oddał 2 celne strzały, 4 niecelne i 2 razy został zablokowany. Miał 5 prób dryblingu, w tym 3 udane. Wygrał też 7 z 12 pojedynków i miał 15 celnych podań (skuteczność 68 proc.).

Przypominamy, że Lewandowski ma 21 goli na koncie w tym sezonie Bundesligi i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Drugi Luka Jović ma 17 bramek, ale jego Eintracht Frankfurt gra dopiero w poniedziałek.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców w tym sezonie Bundesligi?