Poważna kontuzja Jakuba Araka

W najbliższych miesiącach na ligowych boiskach nie zobaczymy Jakuba Araka. Napastnik Lechii w meczu z Cracovią (2:4) zerwał więzadło krzyżowe, wkrótce czeka go operacja i dłuższa przerwa w grze.

Michał Piegza
Jakub Arak WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Jakub Arak
Napastnik Jakub Arak nie pomoże Lechii Gdańsk w walce o mistrzostwo Polski. Snajper wszedł na boisko w 2. połowie meczu z Cracovią, w końcówce doznał kontuzji, ale wrócił na plac gry.

Okazało się, że uraz 24-letniego zawodnika jest bardzo poważny. Jak poinformował na oficjalnej stronie klub z Gdańska, Arak zerwał więzadło krzyżowe i wkrótce czeka go operacja. Na razie nie wiadomo kiedy napastnik wróci do gry. Przerwa w grze potrwa kilka miesięcy.

W trwającym sezonie Jakub Arak zagrał w 24 meczach Lotto Ekstraklasy. Zdobył jednego gola. W ekstraklasie zawodnik również bronił barw Ruchu Chorzów, dla którego w 33 meczach zdobył 4 bramki. Napastnik ma za sobą także grę w I lidze w Zagłębiu Sosnowiec i Stali Mielec oraz młodzieżowych zespołach Legii Warszawa.

W 2019 roku Jakub Arak zagra w meczu Lotto Ekstraklasy?