Bundesliga: kryzys Schalke 04 Gelsenkirchen trwa. Remis wicemistrza z autsajderem

Schalke 04 Gelsenkirchen nadal znajduje się w kryzysie. Ubiegłoroczny wicemistrz Niemiec zremisował w spotkaniu 29. kolejki Bundesligi z 1.FC Nuernberg 1:1.

Łukasz Witczyk
Matheus Pereira (z lewej) i Amine Harit (z prawej) PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Matheus Pereira (z lewej) i Amine Harit (z prawej)
Zespół z Norymbergi wciąż ma szanse na to, by uniknąć bezpośredniego spadku z Bundesligi. Przed piątkowym spotkaniem beniaminek do barażowego miejsca tracił cztery punkty. W nieco lepszej sytuacji było Schalke 04 Gelsenkirchen, które nad strefą spadkową miało pięć "oczek" zaliczki. Obie ekipy miały zatem o co grać.

W pierwszej połowie więcej okazji do strzelenia gola mieli gospodarze. Żadnej z nich nie wykorzystali, a do tego w doliczonym czasie gry zmarnowali rzut karny. Jedenastki na gola nie zamienił Hanno Behrens. Po przerwie Schalke nieco odważniej zaatakowało, ale też nie było w stanie pokonać bramkarza.

Dopiero końcówka spotkania przysporzyła sporo emocji. W 82. minucie bramkę na 1:0 dla miejscowych strzelił Yuya Kubo, który strzałem głową pokonał golkipera gości. Radość 1.FC Nuernberg trwała krótko. Po dwóch minutach do wyrównania doprowadził Matija Nastasić.

1.FC Nuernberg - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0)
1:0 - Yuya Kubo 82'
1:1 - Matija Nastasić 84'

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen utrzyma się w Bundeslidze?