The Championship: wielki mecz Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki błyszczy po powrocie do Hull City. W sobotnim meczu The Championship z Ipswich Town w pojedynkę odprawił ekipę Bartosza Białkowskiego, strzelając dwie bramki.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki (w środku) Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (w środku)
Dla Kamila Grosickiego to były gole nr 6 i 7 w obecnym sezonie w The Championship. Pierwsze trafienie Polaka miało miejsce w 14. minucie, gdy otrzymał podanie od Fraizera Campbella i lewą nogą ze środka pola karnego pokonał bramkarza. Na drugie trafienie czekał do 49. minuty, gdy tym razem Jarrod Bowen zanotował asystę przy jego bramce.

Ostatecznie Hull wygrało na wyjeździe 2:0, a dostępu do bramki Ipswich bronił Bartosz Białkowski. Hull cały czas ma szansę na awans do baraży o Premier League. Traci pięć punktów, a do rozegrania pozostało siedem kolejek.

Wg SofaScore Grosicki był najlepszym zawodnikiem spotkania. Otrzymał notę 8.3 (skala ocen 1-10).

Bardzo ważne zwycięstwo odniosło za to Leeds United. Pawie przez całe spotkanie miały problem z Millwall, które walczy o przetrwanie w The Championship. Dwukrotnie przegrywały, ale ostatecznie wygrały 3:2, a Mateusz Klich spędził na boisku 75 minut. Leeds wróciło na fotel wicelidera, ponieważ swój mecz przegrało Sheffield United (z Bristol City 2:3).

W sobotnich meczach grali inni Polacy: Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) i Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - obaj po 90 minut. Bolton pokonał QPR 2:1.