Serie A. Cristiano Ronaldo może nie zagrać przeciwko Krzysztofowi Piątkowi

Kontuzja Cristiano Ronaldo nie jest groźna, ale może wykluczyć go z gry nawet w trzech kolejnych meczach. Pod znakiem zapytania stoi występ Portugalczyka m.in. w spotkaniu z AC Milan, w którego barwach gra Krzysztof Piątek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cristiano Ronaldo Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Po przerwie na spotkania międzynarodowe do Turynu z kontuzją wrócił Cristiano Ronaldo. Oficjalna strona Juventusu poinformowała już, że uraz nie jest groźny. Kibiców uspokoił również sam Portugalczyk. Włoski dziennik, "Corriere della Sera" mówi za to o 10-20 dniach przerwy.

W Serie A Juventus jest już niemalże pewny tytułu mistrzowskiego. Nad drugim Napoli ma aż 15 punktów przewagi. Z tego względu priorytetem Massimiliano Allegriego jest walka w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Już 10 kwietnia w pierwszym ćwierćfinałowym meczu "Stara Dama" spotka się z Ajaxem Amsterdam.

Na ten mecz włoski trener chce mieć do dyspozycji w pełni zdrowego Ronaldo, dlatego Włosi sugerują, że piłkarza nie zobaczymy w żadnym z trzech wcześniejszych spotkań ligowych. W tym czasie mistrz kraju gra u siebie z Empoli, na wyjeździe z Cagliari i u siebie z AC Milan.

Kibiców w Polsce szczególnie elektryzuje to ostatnie spotkanie. W zespole z Mediolanu z powodzeniem występuje Krzysztof Piątek, który w tym sezonie walczy o koronę króla strzelców Serie A. Polak ma tyle samo bramek co właśnie Ronaldo (19) i o 2 gole mniej od lidera Fabio Quagliarelly.

Ronaldo nabawił się urazu podczas poniedziałkowego spotkania w Lizbonie z Serbią w ramach eliminacji do Euro 2020. Były gracz Realu Madryt musiał opuścić boisko już w 30. minucie, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto zdobędzie więcej bramek w Serie A w tym sezonie?