Liga Europy: Chelsea zdeklasowała Dynamo Kijów. Hat trick Oliviera Giroud

Po wygranej w pierwszym meczu 3:0, Chelsea nie miała w Kijowie litości nad Dynamem. Anglicy w rewanżu 1/8 finału Ligi Europy wygrali 5:0, trzy gole w spotkaniu zdobył Olivier Giroud.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
W Kijowie nikt nie wierzył, że Dynamo będzie w stanie odrobić straty z pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Europy z Chelsea. Po wygranej Anglików w pierwszym spotkaniu 3:0 pewne było, że Ukraińców w rewanżu czeka kolejna ciężka przeprawa. I tak też było.

Nadzieje gospodarzy na dobry wynik już w 5. minucie rozwiał Olivier Giroud. Po dograniu piłki z rogu i zgraniu jej przez Rubena Loftus-Cheeka, Francuz uderzył z kilku metrów obok zaskoczonego bramkarza.

Prowadząc goście nie pozwalali Dynamu na wiele. Chelsea prowadzenie podwyższyła w 33. minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Giroud. Alonso precyzyjnie sprzed pola karnego dograł do napastnika, który płaskim strzałem trafił do bramki. Trzecią bramkę Chelsea zdobyła chwilę przed przerwą. Dogranie w pole karne do Calluma Hudson-Odoi'a, ten z linii końcowej wycofał do Marcosa Alonso, który trafił do siatki z czterech metrów.

Po zmianie stron Dynamo stworzyło sobie kilka okazji na zdobycie gola. Najlepszą zmarnował w 51. Serhij Sydorczuk, którego strzał odbił Kepa Arrizabalaga, poprawka trafiła w słupek.

Skuteczniejsza była Chelsea. W 59. minucie hat trick skompletował Giroud. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Williana Francuz głową pokonał Bojkę. Trzy minuty później gola mógł zdobyć Alonso. Strzał z rzutu wolnego na poprzeczkę sparował Bojko. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Hudson-Odoi, który wykorzystał dogranie Giroud. Gracz gości nie miał problemów z pokonaniem Bojki w sytuacji sam na sam.

Dynamo Kijów - Chelsea FC 0:5 (0:3)
0:1 - Giroud 5'
0:2 - Giroud 33'
0:3 - Alonso 45+1'
0:4 - Giroud 59'
0:5 - Hudson-Odoi 78'

Dynamo Kijów: Denys Bojko - Tomasz Kędziora, Mykyta Burda, Tamas Kadar, Witalij Mykołenko - Serhij Sydorczuk (65' Tche Tche), Wołodymyr Szepelew (87' Ołeksandr Andrijewski) - Wiktor Cygankow, Mykoła Szaparenko, Sidcley (81' Jewgienij Smirnij) - Denis Garmasz.

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta (69' Cesar Azpilicueta), Antonio Ruediger, Andreas Christensen, Marcos Alonso - N'Golo Kante (65' Jorginho), Mateo Kovacić, Ruben Loftus-Cheek - Callum Hudson-Odoi, Olivier Giroud, Willian (74' Pedro Rodriguez).

Żółte kartki: Mykołenko (Dynamo) oraz Azpilicueta (Chelsea).