Bundesliga. Piękny gest Lewandowskiego. Ukłonił się Ribery'emu (wideo)

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu Bayern Monachium - Vfl Wolfsburg 6:0, oba po dograniach od kolegów. Po drugiej bramce polski napastnik wykonał piękny gest, dziękując za podanie Franckowi Ribery'emu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski po raz pierwszy "ukąsił" VfL Wolfsburg w 37. minucie meczu, po idealnym wyłożeniu piłki przez Serge'a Gnabry'ego. Polak dołożył tylko nogę, po czym futbolówka wpadła do siatki. Dzięki tej bramce polski napastnik został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi.

Drugie trafienie w tym spotkaniu Lewandowski zanotował kilka chwil przed końcem zawodów. W 85. minucie, po zagraniu Francka Ribery'ego, ponownie pokonał bramkarza Wolfsburga, zdobywając 197. gola w historii występów w Bundeslidze.

Lewandowski na brawa zasłużył nie tylko za wyśrubowanie rekordu, ale i za gest wykonany w kierunku francuskiego kolegi z Bayernu Monachium. Po drugiej bramce Polak podbiegł do Ribery'ego i ukłonił mu się, dziękując za podanie otwierające drogę do strzelenia gola.

Zobaczcie tę sytuację:

"Merci, Maestro!" (z francuskiego "dziękuję, mistrzu!") - tak z kolei Lewandowski podpisał opublikowane na Instagramie wspólne zdjęcie z Riberym.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Merci, Maestro!

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Po zwycięstwie z Wolfsburgiem (6:0) Bayern Monachium został liderem niemieckiej ekstraklasy. W tabeli ma tyle samo punktów co Borussia Dortmund, jednak wyprzedza najgroźniejszego rywala lepszym stosunkiem bramek.

Czy Lewandowski w tym sezonie strzeli jeszcze co najmniej 10 bramek?