Bundesliga: Orban bohaterem. Węgier uratował remis dla RB Lipsk

W meczu kończącym 23. kolejkę Bundesligi RB Lipsk zremisował przed własną publicznością z TSG 1899 Hoffenheim 1:1. Punkt dla gospodarzy w końcówce spotkania uratował Willi Orban.

Łukasz Witczyk
Willi Orban Getty Images / Matthias Kern / Na zdjęciu: Willi Orban
Był to szczególny mecz dla Juliana Nagelsmanna. 31-letni trener TSG 1899 Hoffenheim w przyszłym sezonie pracować będzie dla RB Lipsk. Szkoleniowiec zaprzeczył wszystkim podtekstom i udowodnił, że obecnie dla niego najważniejsza jest drużyna Hoffenheim. To właśnie ten zespół dominował w pierwszej połowie, a swoją przewagę potwierdził bramką.

W 22. minucie Wieśniacy przeprowadzili groźną akcję, po której uderzył Joelinton. Z jego strzałem poradził sobie Peter Gulacsi. Jednak do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Andrej Kramarić i z najbliższej odległości wpakował ją do pustej bramki. Goście długo utrzymywali swoją przewagę, a miejscowi mieli problem z tym, żeby przedrzeć się przez dobre zorganizowaną defensywę.

Choć RB Lipsk przeważał przez całą drugą połowę, to nie potrafił doprowadzić do remisu. To udało się dopiero w 89. minucie. Ze skrzydła dograł Marcel Halstenberg, a w polu karnym najlepiej zachował się Willi Orban, który wślizgiem zdobył gola. Węgier uratował remis dla zespołu z Lipska, a ten ma trzy punkty przewagi nad piątym w tabeli VfL Wolfsburg.

RB Lipsk - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:1)
0:1 - Andrej Kramarić 22'
1:1 - Willi Orban 89'

Czy RB Lipsk zakończy sezon na podium Bundesligi?