Serie A: przełamanie Sampdorii Genua. Bartosz Bereszyński tylko zmiennikiem

Sampdoria Genua z trudem, ale przerwała pasmo porażek. Dzięki bramce Fabio Quagliarelli z rzutu karnego pokonała 1:0 Cagliari Calcio. Bartosz Bereszyński zagrał 10 minut.

Fabio Quagliarella (z lewej) oraz Alessandro Deiola PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Fabio Quagliarella (z lewej) oraz Alessandro Deiola
Tylko w pierwszej połowie poprzedniego, przegranego 1:2 meczu z Interem Mediolan dobrze prezentował się Bartosz Bereszyński. Po przerwie Polaka zabrał "na karuzelę" Ivan Perisić i trener Marco Giampaolo ściągnął z niej Bereszyńskiego przed końcem meczu i wstawił w jego miejsce Jacopo Salę. Przeciwko Cagliari Calcio zagrał od początku już Włoch, a nie reprezentant Polski. Bereszyński był tylko zmiennikiem.

Karol Linetty już po raz drugi w sezonie pauzował z powodu kartek, więc drugą linię Sampdorii Genua stworzyli Dennis Praet, Albin Ekdal oraz Jakub Jankto. W kolejnym spotkaniu będzie dla odmiany odpoczywać Ekdal, więc do jedenastki wskoczy Linetty.

Sampdoria grała o przełamanie po trzech porażkach z rzędu. W nieudanym okresie została mocno zredukowana jej szansa na awans do europejskich pucharów. Początek niedzielnego spotkania pokazywał raczej, że drużyna pozostaje w dołku niż że wzięła głęboki oddech po złapaniu zadyszki.

Gospodarze stworzyli największe zagrożenie na początku meczu po stałym fragmencie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło do Jakuba Jankto, którego strzał zatrzymał metr przed linią bramkową Luca Ceppitelli. Przyjezdni dla odmiany strzelali częściej, ale niecelnie i Emil Audero był równie bezrobotny jak Alessio Cragno. Bramkarze wysilili się dopiero w kwadransie poprzedzającym przerwę, kiedy musieli zatrzymać uderzenia Jacopo Sali oraz Leonardo Pavolettiego. Dobrą szansę zmarnował również Fabio Quagliarella, którego obecna forma pozostawia dużo do życzenia.

Quagliarella częściowo przełamał niemoc po przerwie. Swojego 17. gola w kampanii ligowej zdobył z rzutu karnego w 66. minucie. Najlepszy napastnik Sampdorii wykonał perfekcyjnie jedenastkę po faulu Luci Pellegriniego na Manolo Gabbiadinim. Alessio Cragno wyczuł intencję weterana, ale nie był w stanie zatrzymać jego strzału. Macierzysty klub Sebastiana Walukiewicza prosił się po przerwie o stratę gola i gospodarze, choć z trudem, rozstrzygnęli mecz. Zwycięstwo było zasłużone, choć wymęczone. W drugiej połowie Sampdoria zaprezentowała się nieco lepiej od przeciwnika, czego najlepszym odzwierciedleniem jest wynik 1:0.

Autor najważniejszego uderzenia meczu - Quagliarella jest trzeci w klasyfikacji strzelców Serie A. Do Cristiano Ronaldo traci dwa gole, a do Krzysztofa Piątka jednego.

Cagliari Calcio ma coraz gorszy bilans w meczach na wyjeździe. Podopieczni Rolando Marana wygrali poza Sardynią jeden mecz, trzy zremisowali i ponieśli dziewięć porażek.

Sampdoria Genua - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Fabio Quagliarella (k.) 66'

Sampdoria: Emil Audero - Jacopo Sala, Joachim Andersen, Omar Colley, Nicola Murru (80' Bartosz Bereszyński) - Dennis Praet, Albin Ekdal, Jakub Jankto - Riccardo Saponara (52' Manolo Gabbiadini) - Gregoire Defrel (88' Ronaldo Vieira), Fabio Quagliarella

Cagliari: Alessio Cragno - Simone Padoin (73' Paolo Farago), Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane, Luca Pellegrini - Alessandro Deiola (73' Darijo Srna), Luca Cigarini, Nicolo Barella - Artur Ionita - Leonardo Pavoletti, Riccardo Doratiotto (79' Francesco Verde)

Żółte kartki: Ekdal (Sampdoria) oraz Deiola, Pellegrini (Cagliari)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bartosz Bereszyński powinien zagrać od początku w najbliższym meczu reprezentacji Polski?