Gol Kamila Grosickiego zapewnił zwycięstwo FC Sion

W niedzielne popołudnie odbyły się mecze 28. kolejki szwajcarskiej Axpo Super League. Zespół FC Sion podjął przed własną publicznością podopiecznych trenera Ryszarda Komornickiego, czyli piłkarzy FC Aarau. W szeregach miejscowych pojawił się Kamil Grosicki.

Wojciech Święch

Jednak polski ofensywny pomocnik nie wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. Mecz rozpocżął on na ławce rezerwowych. Wszedł on na murawę w 55. minucie, kiedy był bezbramkowy remis. Zastąpił wówczas defensora Arnauda Bühlera. W 77. minucie Polak zdecydował się na strzał, ale futbolówka poleciała ponad bramką.

Nasz rodak w 89. minucie pokonał golkipera gości. Było to jego pierwsze trafienie w szwajcarskiej ekstraklasie. W doliczonym czasie gry drużyna FC Sion mogła podwyższyć wynik. Jednak Álvaro Saborío nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego. Miejscowi odnieśli skromne zwycięstwo 1:0.

FC Sion - FC Aarau 1:0 (0:0)
1:0 - Grosicki 89'