Łukasz Zwoliński strzelił bramkę, HNK Gorica wygrała w lidze chorwackiej

Łukasz Zwoliński strzelił gola dla HNK Gorica w meczu 19. kolejki 1. Hrvatskiej Nogometnej Ligi z HNK Rijeka. Zespół Polaka wygrał 3:1.

Kuba Cimoszko
Łukasz Zwoliński Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
Były napastnik Pogoni Szczecin rozpoczął niedzielne spotkanie w podstawowym składzie i spędził na boisku 86 minut. Do siatki Zwoliński trafił po pół godzinie gry, pewnie wykorzystując rzut karny. Był to już jego dziewiąty gol w tym sezonie.

Warto zauważyć, że poza kadrą zespołu gości znalazł się drugi z biało-czerwonych - Michał Masłowski. W drużynie gospodarzy 19 minut zagrał natomiast Tibor Halilović, który jesienią występował w Wiśle Kraków.

Dzięki zwycięstwu, ekipa Polaków zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 30 punktów. Liderem jest Dinamo Zagrzeb (gra tam Damian Kądzior - przyp. red.), które w sobotę ograło 7:2 NK Rudes.

HNK Rijeka - HNK Gorica 1:3 (1:1)
1:0 - Maxwell Acosty 6'
1:1 - Łukasz Zwoliński (k.) 30'
1:2 - Matija Dvorneković 57'
1:3 - Kristijan Lovrić 87'

Czy Łukasz Zwoliński powinien być obserwowany przez Jerzego Brzęczka?