Puchar Francji: awans Paris Saint-Germain, kontuzja Neymara

Paris Saint-Germain uporało się z RC Strasbourg Alsace (2:0) i awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji 2018/2019. Boisko z powodu urazu przedwcześnie opuścił Neymar.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Paryżanie byli zdecydowanymi faworytami środowego starcia, tym bardziej, że przyjezdni przystępowali do rywalizacji w dość rezerwowym składzie.

Gospodarze od razu po pierwszym gwizdku Johana Hamela mocno ruszyli do ataku i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Świetne, otwierające drogę do bramki podanie zagrał Eric-Maxim Choupo-Moting, a Edinson Cavani w sytuacji sam na sam pokonał Matza Selsa.

Zapowiadało się na kolejne ostre strzelanie w wykonaniu PSG (w weekend mistrzowie Francji ograli w Ligue 1 EA Guingamp aż 9:0), ale po trafieniu Urugwajczyka paryska ekipa nie forsowała tempa i długo nie mogła zaskoczyć defensywy gości.

W 61. minucie drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela straciła swoją gwiazdę - Neymara, który musiał zejść z murawy, gdyż nabawił się kontuzji. Chwilę później miejsce Brazylijczyka zajął Moussa Diaby.

Piłkarze z Paryża mieli przewagę optyczną, którą dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry udokumentowali golem. Wówczas po dokładnym dośrodkowaniu od Juliana Draxlera piłkę do siatki wpakował Angel Di Maria, ustalając tym samym wynik potyczki.