Sparingowo: Pogoń Szczecin przegrała mecz na wodzie. Ronaldo Rudović zszedł po 20 minutach

W trudnych warunkach rozegrano sparing Pogoni Szczecin z Banikiem Ostrawa. Przedstawiciel Lotto Ekstraklasy przegrał 0:1.

Semir Stilić (z lewej) oraz Kamil Drygas (z prawej) WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Semir Stilić (z lewej) oraz Kamil Drygas (z prawej)
Drużyna Kosty Runjaicia strzeliła dotychczas dwa gole w okresie przygotowań. To mało jak na klub, który oddaje najwięcej uderzeń na bramkę w Lotto Ekstraklasie. W trzech dotychczasowych sparingach stwarzała mało sytuacji podbramkowych. Ani jednym trafieniem nie mogą się pochwalić napastnicy z Adamem Buksą na czele. W poniedziałek częściowym usprawiedliwieniem była ulewa, przez którą boisko przypominało kałużę i trudno było myśleć o składnym rozgrywaniu piłki.

Pogoń Szczecin nie zagrała w składzie przypominającym najsilniejszy. W pierwszej połowie na boisku byli Łukasz Załuska, Tomas Podstawski czy Kamil Drygas, a po przerwie Sebastian Walukiewicz, Zvonimir Kozulj czy Radosław Majewski. Obie kombinowane jedenastki nie zaprezentowały nic ciekawego. W ostatnim kwadransie przedstawiciel Lotto Ekstraklasy zaatakował, jednak trzecia siła ligi czeskiej odparła ten szturm i zwyciężyła 1:0.

Przez 20 minut po przerwie był na boisku testowany obrońca Ronaldo Rudović i akurat w tym czasie Pogoń straciła gola. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę wpakował z bliska do bramki Jakub Bolf. Runjaić nie miał ochoty oglądać dłużej Czarnogórca i sparing kończył już z Hubertem Sadowskim w obronie.

Szkoleniowcem Banika Ostrawa jest Bohumil Panik, który w przeszłości trzy razy zostawał trenerem Pogoni. Było to jeszcze przed erą odbudowy klubu, kiedy zarządzał nim Antoni Ptak, a w zespole występowało kilkunastu Brazylijczyków.

W czwartek Pogoń zagra z Odense BK ostatni mecz na zgrupowaniu w Belek. Dotychczas zremisowała z FC Hermannstadt, a także poniosła porażki z Dinamem Moskwa i Banikiem.

Pogoń Szczecin - Banik Ostrawa 0:1 (0:0)
0:1 - Jakub Bolf 55'

Pogoń: Łukasz Załuska (46' Jakub Bursztyn) - Jakub Bartkowski (46' David Stec), Jarosław Fojut (46' Sebastian Walukiewicz), Mariusz Malec (46' Ronaldo Rudović, 66' Hubert Sadowski), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia) - Tomas Podstawski (46' Maciej Żurawski), Kamil Drygas (46' Kacper Smoliński) - Sebastian Kowalczyk (46' Michał Żyro), Iker Guarrotxena (46' Zwonimir Kozulj), Jin Izumisawa (46' Radosław Majewski) - Adam Buksa (46' Adrian Benedyczak)

Czy Pogoń Szczecin wygra mecz w okresie przygotowań?