Puchar Ligi Francuskiej: AS Monaco wymęczyło awans do półfinału, Kamil Glik nie trafił w konkursie "jedenastek"

AS Monaco w półfinale Pucharu Ligi Francuskiej 2018/2019. Wicemistrz Francji, z Kamilem Glikiem w składzie, dopiero po długiej serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1) wyeliminował Stade Rennais. Polak nie wykorzystał "11".

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik
Ekipa Stade Rennais w ostatnim czasie wygrywała mecz za meczem i to ona przystępowała w roli faworyta do starcia z mającym w obecnym sezonie ogromne problemy Monaco.

Przez pierwsze pół godziny rywalizacji na murawie wiało nudą. Było sporo ostrej walki w środkowej strefie boiska, ale brak składnych akcji z obydwu stron.

Ciekawiej zaczęło się robić dopiero po 30. minucie, w której wynik potyczki po świetnym, prostopadłym podaniu od Hatema Bena Arfy otworzył Benjamin Bourigeaud. Francuz pokonał Loica Badiashile'a w sytuacji sam na sam.

Podopieczni Thierry'ego Henry'ego po straconym golu starali się odważniej zaatakować, lecz nie mieli pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy przyjezdnych i w pierwszej połowie konfrontacji wynik już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą. Jednak w 54. minucie obrona Stade dała się w końcu zaskoczyć. Z lewego skrzydła płaskie dośrodkowanie w "16" posłał Julien Serrano, a piłka dotarła do Rony'ego Lopesa, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Po doprowadzeniu do remisu przez miejscowy klub obydwie drużyny grały bardzo zachowawczo i skupiały się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnego pola karnego. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry nie został wyłoniony półfinalista PLF i o wszystkim miały rozstrzygnąć rzuty karne.

Po długim i emocjonującym konkursie "jedenastek" lepsi okazali się wicemistrzowie Francji (8:7), którzy po trafieniu golkipera Badiashile'a (strzelał jako 11.) uzyskali przepustkę do 1/2 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Już wcześniej - w 5. serii - Glik mógł zapewnić awans Monaco, ale jego uderzenie obronił Tomas Koubek.