Marek Hamsik nie zagra z Bologną

Kontuzja, jakiej w meczu z Interem doznał pomocnik Napoli Marek Hamsik, okazała się poważniejsza. Słowak nie zagra w najbliższym spotkaniu z Bologną, dzięki czemu wzrastają szanse na występ Piotra Zielińskiego.

Tomasz Skrzypczyński
Marek Hamsik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Marek Hamsik
Marek Hamsik musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie środowego meczu z Interem, które zakończyło się porażką SSC Napoli 0:1 (0:0).

Badania wykazały, że doszło do naciągnięcia mięśnia uda i kapitana zespołu czeka przerwa w grze. Wiadomo na pewno, że Słowak nie zagra w najbliższą sobotę, gdy rywalem Napoli będzie Bologna.

Według włoskich mediów Hamsik będzie gotowy do gry na pierwsze spotkanie po trzytygodniowej przerwie zimowej, która wkrótce czeka kluby Serie A.

Pauza Hamsika oznacza, że wzrastają szanse na grę Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski wprawdzie pojawił się w "11" na mecz z Interem i nie był z pewnością gorszy od innych swoich partnerów, jednak podpadł niewykorzystaną sytuacją z końcówki spotkania, jeszcze przy stanie 0:0.

Dodajmy, że bramkarzem Bologni jest Łukasz Skorupski.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)