Serie A: ponad sześć godzin bez gola Milanu. Powrót na boisko Bartosza Salamona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FEDERICO PROIETTI / Na zdjęciu: Edoardo Goldaniga i Patrick Cutrone
PAP/EPA / FEDERICO PROIETTI / Na zdjęciu: Edoardo Goldaniga i Patrick Cutrone

AC Milan nie strzelił gola w czwartym meczu ligi włoskiej z rzędu. Drużyna Gennaro Gattuso zremisowała bezbramkowo z Frosinone Calcio.

Na przełomie 2015 i 2016 roku kluby rozegrały jedyny dwumecz przed spotkaniem na Stadio Benito Stirpe. Padło w nim 12 goli, a pojedynek w Frosinone zakończył się zwycięstwem Rossonerich 4:2. W środę na powtórkę z rozrywki się nie zanosiło. Od czasu do czasu piłkarze stwarzali sytuację podbramkową, ale gola strzelić nie potrafili. Bardzo sporadycznie pachniało zmianą wyniku.

Jedynym piłkarzem Milanu, który potrafił przerwać pasmo usypiających podań i pokazać coś niekonwencjonalnego, był Samuel Castillejo. Hiszpan oddał trzy strzały. Po najgroźniejszym z nich w 18. minucie piłka trafiła w słupek. Mniej aktywni od Castillejo byli napastnicy Patrick Cutrone i Gonzalo Higuain. Argentyńczyk nie strzelił gola od dwóch miesięcy, a Rossoneri nie zdobyli bramki w pierwszej połowie od 31 października.

W 37. minucie gospodarze wpakowali piłkę do bramki Milanu. Camillo Ciano zrobił to po podaniu Raffaele Maiello, tyle że sędzia anulował gola z powodu wcześniejszego faulu na Hakanie Calhanoglu. Rossoneri dostali poważne ostrzeżenie, ale nie potrafili na nie zareagować.

Podopieczni Gennaro Gattuso nadal grali anemicznie, wolno. 65 procent posiadania piłki na niewiele się Milanowi przydawało. W pozbawionej kontuzjowanego Suso drużynie nie było komu wykonać ostatniego podania, więc przyjezdni zaczęli głównie strzelać z dystansu. Ricardo Rodriguez chybił, a Davide Calabria nie pokonał Marco Sportiello. Swoje szanse zmarnowali też Alessio Romagnoli, Franck Kessie i w 89. minucie Higuain. Dlatego ekipa Gattuso ponownie zatrzymała się na rozczarowującym remisie 0:0.

Z kolei beniaminek wygrał w tym sezonie tylko jeden mecz ze SPAL-em. Na własnym stadionie zdobył zaledwie pięć punktów. Od 19 grudnia z piłkarzami Frosinone pracuje trener Marco Baroni, który zastąpił na stanowisku Moreno Longo. W debiucie zremisował 1:1 z Udinese Calcio. W środę Frosinone Calcio ponownie wywalczyło punkt i pozostaje przedostatnie w tabeli.

Bartosz Salamon nie grał od 5 października i meczu z Torino FC. W środę były zawodnik Milanu dostał od Baroniego kwadrans, ponieważ urazu doznał Lorenzo Ariaudo.

Frosinone Calcio - AC Milan 0:0

Frosinone: Marco Sportiello - Edoardo Goldaniga, Lorenzo Ariaudo (76' Bartosz Salamon), Luka Krajnc - Paolo Ghiglione (74' Francesco Zampano), Raffaele Maiello, Raman Chibsah, Lorenzo Crisetig, Andrea Beghetto - Camillo Ciano, Andrea Pinamonti (80' Daniel Ciofani)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (74' Andrea Conti), Matteo Musacchio, Andrea Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Samuel Castillejo (74' Diego Laxalt), Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Hakan Calhanoglu - Patrick Cutrone, Gonzalo Higuain

Żółte kartki: Ghiglione, Crisetig (Frosinone) oraz Donnarumma (Milan)

Sędzia: Marco Guida

Czy Gennaro Gattuso będzie trenerem AC Milan przez cały sezon?