Lazio odpowiedziało na trzęsienie ziemi w klubie

Biancocelesti zwyciężyli 3:2 z Frosinone Calcio w pierwszym meczu po rozstaniu z trenerem Maurizio Sarrim. Taty Castellanos potrzebował tylko sześciu minut na strzelenie dwóch goli dla Lazio.

Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Lazio PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Lazio
Za Lazio burzliwy tydzień. W poniedziałek drużyna usłyszała głośne gwizdy na Stadio Olimpico z powodu porażki z Udinese Calcio. Następnego dnia Maurizio Sarri powiedział "dość" i złożył dymisję ze stanowiska trenera. Nikt nie przekonał go do zmiany decyzji i Biancocelesti zagrali w sobotę już pod wodzą Giovanniego Martusciello. Dodatkowo doszło do scysji z udziałem Ciro Immobile czy Alessio Romagnolego.

Pierwsza połowa nie zapowiadała rozwiązania żadnego problemu Lazio, ponieważ zakończyła się remisem 1:1. Frosinone zdobyło prowadzenie w derbach regionu Lacjum strzałem Pola Liroli w 13. minucie. Goście odpowiedzieli dopiero w 38. minucie golem Mattii Zaccagnego. Reprezentant Włoch uderzył z bliska na zakończenie ataku Luisa Alberto i Matteo Guendouziego.

Po przerwie rzymianie grali lepiej, a najważniejszym ich zawodnikiem został Taty Castellanos. Napastnik wszedł na boisko za Ciro Immobile w 56. minucie, a już w 57. minucie zdobył prowadzenie dla Lazio. Ten sam zawodnik dorzucił gola na 3:1 w 62. minucie, więc sytuacja rzymian stała się wygodna. Beniaminek odpowiedział już tylko golem Walida Cheddiry na 2:3 i komplet punktów pojechał do stolicy Włoch.

US Salernitana ma coraz mniej do powiedzenia w lidze włoskiej. Zespołowi brakuje już pozytywnych impulsów i w sobotę przegrał również w meczu klubów z południa Italii 0:1 z US Lecce. Jedyna bramka w tym spotkaniu była samobójczą Norberta Gyombera. Lecce utrzymało prowadzenie zdobyte w 17. minucie.

Fabio Liverani, czyli trzeci już w sezonie trener Salernitany, nie stawia na Mateusza Łęgowskiego. Pomocnik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.