Premierowy gol Jakuba Koseckiego w Turcji

Jakub Kosecki zdobył bramkę dla Adany Demirspor w meczu z Adanasporem Kulubu. To pierwszy gol 28-letniego pomocnika dla tureckiego klubu.

Michał Jankowski
Jakub Kosecki Newspix / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Jakub Kosecki
W meczu pierwszej ligi tureckiej (drugi poziom rozgrywkowy) Adana Demirspor zremisowała z Adanasporem Kulubu 1:1. Jakub Kosecki zdobył bramkę w 15. minucie spotkania. Rywale doprowadzili do wyrównania pod koniec spotkania.

Dla Jakuba Koseckiego był to czternasty mecz w barwach Adany (trzynasty ligowy). Trzykrotnie był rezerwowym, raz został zmieniony w 80. minucie, a pozostałe dziesięć meczów rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Statystyki Polaka nie były zbyt dobre. Kosecki w meczu z Adanasporem zdobył swoją pierwszą bramkę. Jego klub zajmuje szóste miejsce w tabeli drugiej ligi tureckiej.

Do Adany Demirspor Jakub Kosecki trafił w letnim okienku transferowym ze Śląska Wrocław. Kosztował 300 tys. euro i podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku.

Czy Jakub Kosecki podjął słuszną decyzję odchodząc z Lotto Ekstraklasy do Turcji?