Premier League: męki Arsenalu i tylko remis z beniaminkiem

Arsenal coraz dalej od pierwszej czwórki. W niedzielę Kanonierzy zaliczyli sporą wpadkę i zaledwie zremisowali u siebie z Wolverhampton Wanderers 1:1, a mogli nawet przegrać.

Szymon Mierzyński
Mesut Oezil Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Mesut Oezil
Londyńczycy byli zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem, lecz męczyli się niesamowicie i długo zanosiło się, że doznają porażki. Wilki objęły prowadzenie w 13. minucie, gdy po szybkiej akcji i dograniu Raula Jimeneza, z kilku metrów przy słupku uderzył Ivan Cavaleiro. Bernd Leno był bezradny.

Zespół Unaia Emery'ego długo nie mógł znaleźć sposobu na złamanie defensywy beniaminka i udało mu się to dopiero w 86. minucie! Gospodarze uratowali remis dzięki rezerwowym. Asystował Aaron Ramsey, a egzekutorem był Henrich Mchitarjan, który główkował nie do obrony.

W doliczonym czasie zdecydowanie bliżej wygranej byli przyjezdni. Najpierw pojedynek sam na sam z Leno przegrał Adama Traore, a chwilę później Morgan Gibbs-White huknął w poprzeczkę.

Po niedzielnym remisie Kanonierzy zajmują 5. lokatę ze stratą trzech punktów do Tottenhamu.

Arsenal FC - Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:1)
0:1 - Ivan Cavaleiro 13'
1:1 - Henrich Mchitarjan 86'

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Rob Holding, Sead Kolasinac (76' Henrich Mchitarjan), Lucas Torreira, Granit Xhaka, Alex Iwobi (46' Matteo Guendouzi), Mesut Oezil (75' Aaron Ramsey), Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette.

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio - Ryan Bennett, Conor Coady, Wolly Boly, Matt Doherty, Joao Moutinho, Ruben Neves, Jonny Castro, Helder Costa (75' Adama Traore), Raul Jimenez (85' Morgan Gibbs-White), Ivan Cavaleiro (61' Diogo Jota).

Żółte kartki: Mesut Oezil, Hector Bellerin (Arsenal FC) oraz Matt Doherty, Helder Costa (Wolverhampton Wanderers).

Sędzia: Stuart Attwell.

Czy Arsenal zakończy sezon w pierwszej czwórce?