II liga: w nowym ciele nowy... Ruch

Ruch Chorzów pod wodzą Marka Wleciałowskiego wygrał po raz drugi z rzędu i z dołu II ligi przesunął się do środkowej strefy tabeli. Niebiescy pokonali Siarkę po golach Giela i Kowalskiego.

Michał Piegza
Maciej Urbańczyk Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: Maciej Urbańczyk
Działacze Ruchu Chorzów mogą sobie pluć w brodę. Przy Cichej zbyt długo na trenerskiej ławce tolerowano Dariusza Fornalaka. Gołym okiem widać było, że z tym szkoleniowcem trudno będzie drużynie powalczyć o awans do Fortuna I ligi. Niebiescy w tabeli II ligi byli coraz niżej i zaczęli drżeć o... utrzymanie.

Po przejęciu sterów przez Marka Wleciałowskiego chorzowianie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i w tabeli są coraz wyżej. O wygranej ponownie decydowały gole rezerwowych. Swoje problemy ma Siarka, która od kilku tygodni nie wygrała i z pretendenta do awansu została kandydatem do spadku. - W siedmiu meczach zdobyliśmy jednego gola. To jest odpowiedź na pytanie, dlaczego przegrywamy. Postawiłem na sześciu młodzieżowców i graliśmy z Ruchem wyrównane spotkanie - powiedział trener Siarki Włodzimierz Gąsior.

W pierwszym meczu obu drużyn 1:0 zwyciężył zespół z Tarnobrzega, ale to Ruch wcześniej marnował okazje na gole. W sobotę przy Cichej w 1. połowie dominowali Niebiescy, ale nie przekładało się to na okazje bramkowe. Takową miała Siarka, jednak świetnie w bramce zachował się coraz pewniejszy Kamil Lech, któremu wyraźnie służy rywalizacja z Adamem Wilkiem.

Po przerwie Ruch wciąż starał się złamać obronę Siarki. Goście szans szukali w kontrach. Podobnie jak przed tygodniem w potyczce z Pogonią o wygranej chorzowian zadecydowali rezerwowi. W 70. minucie sam na sam z Krystianem Krupą znalazł się wprowadzony cztery minuty wcześniej Piotr Giel i Ruch prowadził. To był 50. gol tego zawodnika w II lidze. - W niedzielę wielkie święto, ja ma w sobotę swoje - cieszył się napastnik.

Siarka zaatakowała dopiero w końcówce, Ruch jednak nie dał się zaskoczyć. W 94. minucie mecz po raz kolejny zamknął rezerwowy Jakub Kowalski. Niemal wszyscy gracze gości znaleźli się pod bramką Ruchu, piłkę przejął Michał Walski i przez ponad pół boiska biegł naprzeciwko Krupy.

Jednak, niczym jak przed kilku laty w podobnej sytuacji Arkadiusz Piech (przegrany 0:1 mecz z Polonią Warszawa), uderzył w bramkarza. Tym razem chorzowianie jednak zdobyli gola, po odbiciu piłka trafiła po chwili do Kowalskiego, który płasko uderzył na 2:0. Sędzia już nawet nie wznawiał spotkania. - Cały czas rozmawialiśmy o tym, że potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja - ocenił boiskowe wydarzenia Marek Wleciałowski.

Przed Ruchem teraz dwa wyjazdy, do Radomia i Częstochowy, a na koniec rundy potyczka przy Cichej z Górnikiem Łęczna. Ciężkie mecze czekają Siarkę. Drużyna Gąsiora zmierzy się z GKS Bełchatów i Olimpią Grudziądz, a w ostatnim w 2018 roku spotkaniu podejmie Olimpię Elbląg.

Ruch Chorzów - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)
1:0 - Giel 70'
2:0 - Kowalski 90+4'

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Lukas Duriska, Robert Obst, Bartłomiej Kulejewski, Pawło Miahkow - Paweł Mandrysz (58' Bartłomiej Wdowik), Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Mateusz Bogusz (86' Artur Balicki), Tomasz Podgórski (86' Jakub Kowalski) - Wojciech Kędziora (66' Piotr Giel).

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa - Jakub Głaz, Łukasz Nadolski, Michał Bierzało, Sebastian Duda, Kamil Woźniak - Grzegorz Płatek (85' Dawid Kubowicz), Eryk Galara (77' Kacper Maik), Maksymilian Sitek, Łukasz Świderski (59' Adrian Gębalski) - Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Podgórski (Ruch) oraz Woźniak, Galara (Siarka).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!