Jakub Świerczok przełamał strzelecką niemoc w lidze bułgarskiej

248 minut - tyle nie mógł trafić do siatki Jakub Świerczok w rozgrywkach Parvej Ligi. W niedzielę zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie ligi bułgarskiej, a Ludogorec Razgrad pokonał 4:1 na wyjeździe Septemwri Sofia.

Kuba Cimoszko
Jakub Świerczok WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Były piłkarz KGHM Zagłębia Lubin  rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się jednak tuż po przerwie, zmieniając Jacka Góralskiego. Zespół Polaków kompletnie zawiódł bowiem w pierwszej połowie. Po niej niespodziewanie przegrywał 0:1.

Wprowadzenie 25-latka okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wyrównał on rezultat już kilkanaście sekund po wejściu na plac gry. Nasz napastnik otrzymał wysoką piłkę w pole karne od Claudiu Keseru, zdołał przepchnąć obrońcę rywali, po czym zwodem minął innego i płaskim strzałem w krótki róg umieścił futbolówkę w siatce.

To był pierwszy gol Świerczoka w obecnym sezonie Parvej Ligi. Dotychczas rozegrał w niej 7 spotkań. Oprócz tego ma on na swoim koncie 4 trafienia w pozostałych rozgrywkach (także w 7 meczach - przyp. red.).

Ludogorec długo nie mógł wyjść na prowadzenie w starciu w Sofii. Ostatecznie jednak w ostatnim kwadransie zdobył 3 gole i wygrał 4:1, umacniając się na pozycji lidera tabeli.

Septemwri Sofia - Ludogorec Razgrad 1:4 (1:0)
1:0 - Asen Chandarov 7'
1:1 - Jakub Świerczok 46'
1:2 - Claudiu Keseru 74'
1:3 - Claudiu Keseru 78'
1:4 - Wanderson 89'

Czy Jakub Świerczok zacznie teraz częściej trafiać do siatki?