Bundesliga: zabójcze 12 minut TSG 1899 Hoffenheim, błyskawiczna czerwona kartka

W spotkaniu 9. kolejki Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim pokonał u siebie VfB Stuttgart 4:0. Goście od 8. minuty grali w osłabieniu, a do tego spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Łukasz Witczyk
piłkarze TSG 1899 Hoffenheim PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: piłkarze TSG 1899 Hoffenheim
W 8. minucie czerwoną kartką ukarany został Emiliano Insua. Piłkarz VfB Stuttgart kopnął w twarz Pavla Kaderabka, a arbiter po przeanalizowaniu zapisu wideo postanowił wyrzucić Insuę z boiska. Goście w osłabieniu radzili sobie bardzo dobrze do końca pierwszej połowy. Mieli nawet okazję do zdobycia gola, ale Nicolas Ivan Gonzalez trafił tylko w słupek.

Po przerwie to gospodarze byli stroną dominującą. W ciągu dwunastu minut Wieśniacy strzelili cztery gole i zapewnili sobie wysokie zwycięstwo. Jako pierwszy do siatki rywali trafił Joshua Brenet. Miał sporo szczęścia, bowiem Ron-Robert Zieler odbił piłkę po strzale Reissa Nelsona prosto pod jego nogi. Brenet nie miał najmniejszego problemu, by pokonać bramkarza.

Po chwili było już 2:0. Asystę zaliczył Brenet, który wyłożył piłkę Joelintonowi, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Następne dwie bramki zdobył Ishak Belfodil, który najpierw wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a następnie zakończył akcję Hoffenheim technicznym strzałem.

TSG 1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart 4:0 (0:0)
1:0 - Joshua Brenet 48'
2:0 - Joelinton 51'
3:0 - Ishak Belfodil 57'
4:0 - Ishak Belfodil 60'

Czy VfB Stuttgart utrzyma się w Bundeslidze?