LM: totalna dominacja Manchesteru City, Szachtar Donieck bez szans

Po falstarcie Manchesteru City nie ma już śladu. Mistrz Anglii odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w Lidze Mistrzów, pokonując tym razem Szachtar Donieck aż 3:0.

Szymon Mierzyński
David Silva Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: David Silva
Pierwsza połowa spotkania w Charkowie przebiegała pod znakiem zdecydowanej przewagi drużyny Pepa Guardioli, która nie miała żadnych problemów ze stwarzaniem sytuacji i często ostrzeliwała bramkę Andrija Piatowa. Na efekty musiała poczekać 30 minut.

Wynik otworzył David Silva, który dopadł do piłki po przyblokowanym strzale Gabriela Jesusa i huknął perfekcyjnie z ostrego kąta. Minęło zaledwie kilka chwil, zrobiło się 0:2 i w tym momencie było już właściwie po meczu. Ukraińska obrona całkowicie zaspała przy rzucie rożnym i po centrze Kevina De Bruyne, Aymeric Laporte nie musiał nawet wyskakiwać. Wystarczyło tylko dobrze dołożyć głowę i Piatow był bez szans.

W drugiej części gra się nieco wyrównała, a zespół z Doniecka starał się odpowiadać mistrzowi Anglii. Na skuteczną pogoń za wynikiem było już jednak za późno i Manchester City dość spokojnie utrzymywał korzystny wynik.

W 71. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo jeszcze jedną, bardzo ładną bramką. Zdobył ją Bernardo Silva, który idealnie przymierzył z kilkunastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka i Piatow skapitulował po raz trzeci.

Lekko, łatwo i przyjemnie - w taki sposób podopieczni Pepa Guardioli wygrali drugie spotkanie w trwającej edycji Ligi Mistrzów i są teraz liderem grupy F z przewagą jednego punktu nad Olympique Lyon. Szachtar wciąż czeka na premierowe zwycięstwo i póki co zamyka tabelę.

Szachtar Donieck - Manchester City 0:3 (0:2)
0:1 - David Silva 30'
0:2 - Aymeric Laporte 35'
0:3 - Bernardo Silva 71'

Szachtar Donieck: Andrij Piatow - Mykoła Matwijenko, Serhij Krywcow, Jarosław Rakickij, Ismaily, Taras Stepanenko, Maycon, Wellington Nem (69' Serhij Bołbat), Wiktor Kowalenko (62' Alan Patrick), Fernando (84' Dentinho), Junior Moraes.

Manchester City: Ederson - John Stones (80' Kyle Walker), Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy, Kevin De Bruyne (69' Bernado Silva), Fernandinho, David Silva, Riyad Mahrez, Gabriel Jesus (88' Phil Foden), Raheem Sterling.

Żółte kartki: Serhij Krywcow (Szachtar Donieck) oraz Nicolas Otamendi (Manchester City).

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania).