Bundesliga: Borussia M'gladbach krok za liderem. Hat trick Hofmanna i kolejny gol Ondreja Dudy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Kern / Na zdjęciu: Ondrej Duda
Getty Images / Matthias Kern / Na zdjęciu: Ondrej Duda

Ondrej Duda w tym sezonie zachwyca. Przeciwko SC Freiburg zdobył swojego szóstego gola w, ale jego Hertha Berlin tylko zremisowała 1:1. Wysoko wygrała za to Borussia M'gladbach, a hat-tricka w meczu z 1.FSV Mainz ustrzelił Jonas Hofmann.

Hertha Berlin straciła pierwsze punkty w tym sezonie przed własną publicznością. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, bo już w 7. minucie Ondrej Duda idealnie wykończył szybką akcję, posyłając piłkę tuż przy dalszym słupku. Były piłkarz Legii Warszawa jest w świetnej formie i znajduje się w czołówce najlepszych strzelców Bundesligi. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą, po kapitalnym uderzeniu z dystansu Robina Kocha. Mało brakowało, aby Hertha zgarnęła pełną pulę. Tuż przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny, po tym jak w polu karnym przyjezdnych padł syn trenera Palko Dardai. Po analizie VAR decyzja została jednak cofnięta.

W ostatnim meczu kolejki Borussia M'gladbach rozbiła 1.FSV Mainz 4:0. Gospodarze byli zespołem wyraźnie lepszym i w pełni kontrolowali spotkanie. Wszystkie gole padły po pięknych, składnych akcjach. Hat-tricka skompletował Jonas Hofmann z zimną krwią wykańczając świetne podania od partnerów. Wygrana pozwoliła gospodarzom wskoczyć na pozycję wicelidera.

Wyniki niedzielnych meczów 8. kolejki Bundesligi:

Hertha Berlin - SC Freiburg 1:1 (1:1)

1:0 - Ondrej Duda 7' 1:1 - Robin Koch 36'

Borussia M'gladbach - 1.FSV Mainz 4:0 (1:0)

1:0 - Jonas Hofmann 21' 2:0 - Jonas Hofmann 53' 3:0 - Thorgan Hazard 58' 4:0 - Jonas Hofmann 63'

Czy Borussia M'gladbach zakończy sezon na ligowym podium?