Iker Casillas może wrócić do reprezentacji Hiszpanii. Luis Enrique szykuje zaskakujące powołanie

Po ponad dwuletniej przerwie Iker Casillas może wrócić do reprezentacji Hiszpanii. 37-letni bramkarz rozmawiał o powołaniu z selekcjonerem Luisem Enrique.

Łukasz Witczyk
Iker Casillas TVN Agency / Na zdjęciu: Iker Casillas
Doświadczony bramkarz jest pewnym punktem FC Porto. W reprezentacji Hiszpanii ostatnio zagrał jednak w czerwcu 2016 roku, gdy jego zespół w meczu towarzyskim pokonał Koreę Południową 6:1. Na Euro 2016 Casillas nie zagrał nawet minuty, a następnie nie był powoływany przez selekcjonera Julena Lopetegui.

To może się już niebawem zmienić. Iker Casillas miał rozmawiać na temat powrotu do reprezentacji z Luisem Enrique. 37-latek byłby nawet w stanie zaakceptować rolę rezerwowego w narodowej kadrze. Trener Hiszpanów chce, by młodsi bramkarze uczyli się od Casillasa.

Bramkarz FC Porto ma na swoim koncie 167 występów w narodowej reprezentacji. Zdobył z nią mistrzostwo świata w 2010 roku, a także dwa mistrzostwa Europy (2008 i 2012). Był jej wieloletnim kapitanem.

Hiszpanie w przyszłym tygodniu rywalizować będą z Walijczykami i Anglikami. Ten drugi mecz rozegrany zostanie w ramach Ligi Narodów.