"Żegnajcie i dziękuję". Ludovic Obraniak zakończył karierę piłkarską

34-krotny reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, ogłosił w mediach społecznościowych zakończenie kariery zawodniczej. - Mam do Was słowo wszyscy moi przyjaciele... - napisał.

Piotr Bobakowski
Ludovic Obraniak TVN Agency / Na zdjęciu: Ludovic Obraniak

- Mam do Was słowo wszyscy moi przyjaciele... Żegnajcie i dziękuję - napisał w czwartek (4 października) na Twitterze 33-letni Ludovic Obraniak, tym samym ogłaszając decyzję o zakończeniu swojej kariery piłkarskiej.

Polski piłkarz pochodzenia francuskiego zaczynał przygodę z futbolem w klubie FC Metz - w sezonie 2002/03. Cztery lata później przeszedł do Lille OSC (za kwotę ok. 1,2 mln euro oraz Daniela Gygaxa w rozliczeniu), z którym - w 2011 r. - wywalczył tytuł mistrza Francji.

W latach 2012-18 Obraniak był zawodnikiem kolejno: Girondins Bordeaux, Werder Brema, Caykur Rizespor (na wypożyczeniu), Maccabi Hajfa i ostatnio AJ Auxerre.

W 2009 r., po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, został powołany przez selekcjonera Leo Beenhakkera do reprezentacji na mecz towarzyski z Grecją. "Ludo" zagrał w tym spotkaniu od początku drugiej połowy, zmieniając Euzebiusza Smolarka. W 80. minucie meczu strzelił bramkę na 2:0.

Obraniak wystąpił na Euro 2012, gdzie rozegrał trzy spotkania. W maju 2013 r. pomocnik ogłosił, że rezygnuje z występów w kadrze dopóki selekcjonerem będzie Waldemar Fornalik. Jego zdaniem w tamtej reprezentacji nie był traktowany z należytym szacunkiem. W drużynie narodowej rozegrał łącznie 34 mecze, w których strzelił pięć bramek.