LM: Juventus - Young Boys: Dybala z hat-trickiem, Szczęsny bez zarzutu. Szwajcarska ekipa kończyła w "10"

W meczu 2. kolejki LM Juventus bez problemu pokonał Young Boys Berno 3:0. Najlepszym piłkarzem był Paolo Dybala, który ustrzelił hat-tricka. Po faulu na Argentyńczyku rywal został ukarany czerwoną kartką. Cały pojedynek rozegrał Wojciech Szczęsny.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Juventusu Turyn PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu Turyn
Juventus przystępował do kolejnej potyczki w Lidze Mistrzów w bardzo dobrych nastrojach. W sobotę piłkarze Massimiliano Allegriego wygrali jedno z najbardziej elektryzujących starć we Włoszech. Stara Dama pokonała Napoli 3:1 i ma już dużą przewagę nad wiceliderem z Neapolu.

Po wymagającym meczu turyńczycy mogli złapać oddech i sprawdzić się bez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pokutował za czerwoną kartkę w meczu z Valencią. We wtorek Young Boys nawet nie próbowali postawić się rywalowi z najwyższej półki. A Juventus wypracował solidną przewagę już w pierwszej połowie. Do przerwy dublet zdążył ustrzelić Paulo Dybala. Najpierw, w piątej minucie, wykorzystał dobre dogranie Leonardo Bonucciego w pole karne i zakończył akcję strzałem z pierwszej piłki. Niespełna pół godziny później 24-latek bez większego problemu dobił strzał Matuidiego i było 2:0.

Przed upływem 70. minuty Paolo Dybala zdążył skompletować hat-trick. Napastnik zakończył ładny atak w wykonaniu Starej Damy i dopełnił formalności przy dośrodkowaniu Juana Cuadrado.

Ale to nie koniec zasług bramkostrzelnego Argentyńczyka. W 79. minucie po faulu na Dybali z boiska wyleciał Mohamed Ali Camara. Stoper Young Boys uderzył rywala w twarz i obejrzał drugą żółtą kartkę w tym meczu. Wcześniej swój "hat-trick" skompletował Mario Mandżukić. Chorwat umiał sprowokować Szwajcarów i po trzech faulach na nim sędzia wyciągał żółte kartki.

Young Boys nie mieli żadnego pomysłu na grę we Włoszech. Pod bramką Wojciecha Szczęsnego było bardzo spokojnie. Szwajcarzy byli w stanie oddać tylko jeden celny strzał. W 74. minucie z dystansu próbował zmiennik Sandro Lauper, ale polski bramkarz był na posterunku.

Juventus Turyn - Young Boys Berno 3:0 (2:0)
1:0 - Paolo Dybala 5'
2:0 - Paolo Dybala 34'
3:0 - Paolo Dybala 69'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Medhi Benatia - Miralem Pjanić (70' Sami Khedira), Blaise Matuidi (46' Emre Can), Juan Cuadrado, Federico Bernardeschi, Alex Sandro - Paolo Dybala, Mario Mandżukić (Moise Kean).

Young Boys: David von Ballmoos - Thorsten Schick, Steve von Bergen, Mohamed Ali Camara, Loris Benito - Christian Fassnacht (71' Roger Assale), Sekou Sanogo (46' Sandro Lauper), Michel Aebischer, Leonardo Bertone, Miralem Sulejmani (71' Nicolas Ngamaleu) - Guillaume Hoarau.

Żółte kartki: Bertone, Sanogo i Camara (Young Boys).

Czerwona kartka: Camara (78' druga żółta za faul na Dybali).