Serie A: Atalanta dopadła AC Milan w doliczonym czasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paolo Bruno / Radość piłkarzy Atalanty Bergamo
Getty Images / Paolo Bruno / Radość piłkarzy Atalanty Bergamo

Trzech Argentyńczyków trafiło do bramki w zremisowanym 2:2 meczu Milanu z Atalantą BC. Ostatniego gola zdobył Emiliano Rigoni w 92. minucie. Arkadiusz Reca nie grał.

Gonzalo Higuain nastawił celownik i trafił do bramki w trzech występach z rzędu. Passa Argentyńczyka rozpoczęła się tydzień temu w meczu ligowym z Cagliari Calcio. W czwartek Higuain zapewnił Milanowi zwycięstwo z Football 1991 Dudelange. W niedzielę strzelił natomiast pierwszego gola w Mediolanie od czasu transferu z Juventusu. W 2. minucie Higuain wbiegł między stoperów Atalanty i uderzył na 1:0 po miękkiej wrzutce Suso.

Milan rozpoczął mecz w wymarzony sposób. Jego grę porządkował Franck Kessie, który od startu sezonu był najczęściej chwalonym z pomocników Rossonerich, a w niedzielę spotkał się ze swoim byłym klubem. Humory podopiecznym Gennaro Gattuso zepsuł w 20. minucie sędzia, który anulował gola zdobytego przez Giacomo Bonaventurę. Przed przerwą gospodarze mieli jeszcze dwie kolejne szanse na podwojenie przewagi, ale pudłowali.

Karą za nieskuteczność była bramka na 1:1 Alejandro Gomeza. Gwiazda Atalanty odpowiedziała na trafienie swojego rówieśnika i rodaka Higuaina w 54. minucie po dośrodkowaniu Duvana Zapaty. Kolumbijczyk wszedł na boisko w przerwie w miejsce Musy Barrowa. Pojawił się również Emiliano Rigoni, który kilka dni wcześniej został ściągnięty na ławkę już w pierwszej połowie.

Równowaga nie trwała długo. W 61. minucie Giacomo Bonaventura trafił do siatki po raz drugi w meczu, tym razem zgodnie z przepisami, a Suso zapisał na swoim koncie kolejną asystę. Odzyskana zaliczka również nie wystarczyła Milanowi do zwycięstwa. W 92. minucie Emiliano Rigoni pokazał sportową złość i w roli zmiennika zdobył gola na 2:2. Trzy spośród czterech bramek zdobyli w tym meczu Argentyńczycy. Z wyniku bardziej zadowolona jest oczywiście Atalanta.

AC Milan - Atalanta BC 2:2 (1:0) 1:0 - Gonzalo Higuain 2' 1:1 - Alejandro Gomez 54' 2:1 - Giacomo Bonaventura 61' 2:2 - Emiliano Rigoni 90'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (67' Ignazio Abate), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura (75' Tiemoue Bakayoko) - Suso, Gonzalo Higuain, Hakan Calhanoglu (85' Samuel Castillejo)

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Andrea Masiello - Timothy Castagne, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens (76' Josip Ilicić) - Mario Pasalić (46' Emiliano Rigoni), Musa Barrow (46' Duvan Zapata), Alejandro Gomez

Żółte kartki: Calabria, Higuain (Milan) oraz Gomez (Atalanta)

Sędzia: Daniele Doveri