Chwile grozy w Zagrzebiu. Piłkarz Young Boys Berno stracił przytomność

Do dramatycznego wydarzenia doszło podczas rewanżowego meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Dinamem Zagrzeb i Young Boys Berno. Piłkarz szwajcarskiego klubu, Miralem Sulejmani, na kilka minut stracił przytomność.

Łukasz Witczyk
Miralem Sulejmani Getty Images / Marco Tacca / Na zdjęciu: Miralem Sulejmani
W 51. minucie Miralem Sulejmani zderzył się z Petarem Stojanoviciem w walce o piłkę. Upadając, Serb został przez niego kopnięty w głowę. W wyniku tego zdarzenia piłkarz Young Boys Berno bezwładnie upadł na boisko i na kilka minut stracił przytomność. Błyskawicznie zajęły się nim służby medyczne, a piłkarz został zniesiony na noszach.

Sulejmani na boisko już nie wrócił. Sztab szkoleniowy w obawie o jego zdrowie zdecydował się na zmianę. Zastąpił go Roger Assale. - Nie czekałem na sygnał sędziego, gdy zobaczyłem jak upada, już zacząłem biec. Oddychał, ale był nieprzytomny. Gdy już odzyskał ją, nie wiedział, gdzie jest - przyznał lekarz Dinama Zagrzeb, Ivica Smodek.

- Natychmiast został przewieziony do szpitala na prześwietlenie głowy, by zobaczyć, czy nie ma krwotoku wewnętrznego. W szpitalu wrócił do siebie - dodał Smodek, którego - jak piszą chorwackie media - szybka akcja zapobiegła poważnym konsekwencjom.

Young Boys Berno wygrało 2:1 i po raz pierwszy w historii awansowało do fazy grupowej Liga Mistrzów. To największy sukces szwajcarskiego klubu.

Czy Young Boys Berno awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?