II liga: Górnik Łęczna dostaje skrzydeł. Coraz dłuższy impas rybniczan

Górnik Łęczna zwyciężył 2:1 na stadionie ROW-u 1964 i ma siedem punktów po trzech kolejkach II ligi. Rybniczanie dotychczas wyłącznie przegrywają.

kapitan Górnika, Grzegorz Bonin (na środku) Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Na zdjęciu: kapitan Górnika, Grzegorz Bonin (na środku)
Drużyna ze Śląska została w blokach na początku sezonu. Poszukiwania trenera i zamieszanie z tym związane nie pomogło piłkarzom w dobrym rozpoczęciu rozgrywek. Po porażkach 0:1 ze Stalą Stalowa Wola i z Gryfem Wejherowo wylądowali w strefie spadkowej. Nie zdobyli punktu, nie zdobyli gola. W piątek ROW 1964 Rybnik przerwał tylko jeden impas. Trafił do bramki przeciwnika, mimo to ponownie przegrał.

Zdecydowanie bardziej bramkostrzelny jest Górnik Łęczna. Zremisował 2:2 z Gryfem Wejherowo i zwyciężył 2:1 ze Skrą Częstochowa. Tylko jeden klub - Widzew Łódź - zdobył w dwóch kolejkach otwierających sezon więcej bramek niż spadkowicz. W piątek Górnik ponownie strzelił dwa gole i wyprzedził w tej klasyfikacji beniaminka.

Trener łęcznian zmienił zwycięski skład. Do obrony wprowadził młodszego Roberta Pisarczuka za doświadczonego Pawła Sasina. W ataku zagrał skuteczny ostatnio Paweł Wojciechowski. Górnik rozpoczął mecz naładowany energią i wyszedł na prowadzenie w 16. minucie dzięki strzałowi Dawida Dzięgielewskiego, który poprzedził trafienie indywidualną szarżą.

W drugiej połowie pierwszy w sezonie powód do radości mieli kibice w Rybniku. Marek Krotofil zachował się najlepiej w podbramkowym zamieszaniu i wepchnął piłkę do siatki na 1:1. Górnik musiał więc pokonać jeden zakręt w drodze po zwycięstwo. Na prostą, a konkretnie na prowadzenie 2:1 wyszedł w 75. minucie. Fatalnie zachowała się obrona gospodarzy, za co karę wymierzył uderzeniem zza pola karnego Kamil Bętkowski.

ROW 1964 Rybnik - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
0:1 - Dawid Dzięgielewski 16'
1:1 - Marek Krotofil 59'
1:2 - Kamil Bętkowski 75'

ROW: Kacper Rosa - Bartłomiej Polok (35' Dawid Kalisz), Szymon Jary, Michał Bojdys - Marek Krotofi (64' Jan Janik), Mateusz Bukowiec, Dominik Zawadzki (81' Damian Koleczko), Kamil Spratek (79' Paweł Jaroszewski), Robert Tkocz, Mateusz Mazurek - Przemysław Brychlik

Górnik: Sergiusz Prusak - Robert Pisarczuk, Bartosz Waleńcik, Kamil Pajnowski, Jakub Zagórski - Tomasz Tymosiak, Adrian Łuszkiewicz - Patryk Szysz (81' Igor Korczakowski), Łukasz Sosnowski (69' Kamil Bętkowski), Dawid Dzięgielewski (72' Łukasz Chrzanowski) - Paweł Wojciechowski (61' Mohamed Essam)

Żółte kartki: Polok, Jary (ROW) oraz Sosnowski (Górnik)

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ROW 1964 Rybnik będzie w strefie spadkowej po rundzie jesiennej?