Fortuna I liga: horror w Chojnicach. 6 goli w meczu. Wygrane Stali i ŁKS-u

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Piotr Matusewicz / Wojciech Trochim (Chojniczanka Chojnice)
Newspix / Piotr Matusewicz / Wojciech Trochim (Chojniczanka Chojnice)

Sześć goli w Chojnicach. Mająca walczyć o awans Chojniczanka 3:3 zremisowała ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy - Sandecją Nowy Sącz. Swoje mecze na boiskach rywali wygrały zespoły Stali i ŁKS-u.

Inauguracja sezonu Fortuny I ligi za nami. Ogromne emocje przeżywali kibice obecni na meczu w Chojnicach. Chojniczanka ma walczyć o awans. Gospodarze nie wiedzieli czego spodziewać się po rywalu, spadkowiczu z Lotto Ekstraklasy Sandecji Nowy Sącz.

Spotkanie świetnie rozpoczęli miejscowi. Już w 3. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył... Wojciech Trochim, były gracz Sandecji. Kilka minut później było już 2:0, kiedy z karnego trafił Hubert Wołąkiewicz. Goście złapali kontakt w 13. minucie, ale w 61. minucie Chojniczanka ponownie odskoczyła na dwa gole.

W końcówce było sporo emocji. W 85. minucie Mariusz Gabrych zdobył kontaktowego gola. Kibicom z Chojnic przypomniał się mecz sprzed roku, kiedy Chojniczanka w doliczonym czasie prowadząc z Ruchem 3:1 pozwoliła rywalom strzelić dwa gole (ostatecznie gospodarze wygrali ten nieprawdopodobny pojedynek 4:3). Ku rozpaczy miejscowych w 91. minucie Maciej Korzym wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i chojniczanie stracili dwa punkty.

Dobrze w sezon weszła Stal Mielec. W meczu z beniaminkiem Garbarnią w Krakowie goście dość szybko ustawili sobie rywala wychodząc na prowadzenie. Po przerwie mielczanie podwyższyli wynik. Garbarnia w końcówce mogła złapać bramkowy kontakt, ale Krzysztof Kalemba nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Lepszy okazał się Seweryn Kiełpin.

Dobry początek na zapleczu ekstraklasy zaliczył beniaminek ŁKS. Łodzianie 1:0 ograli w Głogowie Chrobrego. Złotego gola zdobył autor 12 goli dla gości w poprzednim sezonie Jewhen Radionow.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1) 1:0 - Trochim 3' 2:0 - Wołąkiewicz (k.) 10' 2:1 - Klichowicz 13' 3:1 - Boczek 61'  3:2 - Gabrych 85' 3:3 - Korzym 90+1'

Garbarnia Kraków - Stal Mielec 0:2 (0:1) 0:1 - Dobrotka 13' 0:2 - Banaszewski 57'

85. minucie Krzysztof Kalemba (Garbarnia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kiełpin obronił).

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź 0:1 (0:1) 0:1 - Radionow 37'

Sandecja Nowy Sącz powróci po roku do Lotto Ekstraklasy?