Frosinone Calcio awansowało do Serie A. Palermo z Polakami straciło zaliczkę

Frosinone Calcio zostało ostatnim beniaminkiem Serie A. W drugim meczu finałowym baraży wygrało 2:0 z US Palermo. Paweł Dawidowicz opuścił boisko kontuzjowany, a później dostał czerwoną kartkę.

Raffaele Maiello (z lewej) PAP/EPA / FEDERICO PROIETTI / Na zdjęciu: Raffaele Maiello (z lewej)
US Palermo było czwartą siłą w sezonie zasadniczym Serie B. Do baraży przystąpiło na etapie półfinałów. W pierwszym dwumeczu było lepsze od Venezia FC i dostało się do decydującej rywalizacji z Frosinone Calcio. Pierwsze spotkanie na Sycylii rozpoczęło się źle dla gospodarzy, ponieważ już w 5. minucie stracili gola. Później jednak ich przewaga była niepodważalna. W statystyce strzałów Palermo górowało 24:2 i w 85. minucie odwróciło wynik na 2:1.

Trener Palermo postawił w rewanżu ponownie na Pawła Dawidowicza oraz Radosława Murawskiego, natomiast Przemysław Szymiński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Już po kilku minutach Dawidowicz zgłosił uraz i z konieczności opuścił boisko, a jego zmiennikiem był Szymiński.

Przemeblowana defensywa Palermo zachowała czyste konto w pierwszej połowie, ale popełniła błąd krótko po przerwie. W 52. minucie Frosinone Calcio wyszło na prowadzenie i odrobiło stratę z Sycylii. Raffaele Maiello wykorzystał podanie Danilo Soddimo i odwrócił układ sił w dwumeczu. Kilkanaście minut później sędzia pokazał czerwoną kartkę i odesłał do szatni będącego na ławce rezerwowych Dawidowicza. Polak zdenerwował się, kiedy Federico La Penna zmienił decyzję o przyznaniu gościom rzutu karnego. W doliczonym czasie gola na 2:0 strzelił Camilo Ciano, czym potwierdził wyższość Frosinone nad Palermo.

Wcześniej awans do Serie A wywalczyli zawodnicy Empoli oraz Parmy.

Frosinone Calcio - US Palermo 2:0 (0:0)
1:0 - Raffaele Maiello 52'
2:0 - Camillo Ciano 90'

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Frosinone Calcio

Frosinone: Mauro Vigorito - Niccolo Brighenti, Emanuele Terranova, Luka Krajnc - Matteo Ciofani, Mirko Gori (74' Raman Chibsah), Raffaele Maiello (84' Moussa Kone), Danilo Soddimo (88' Alessandro Frara), Roberto Crivello - Federico Dionisi, Camillo Ciano

Palermo: Alberto Pomini - Paweł Dawidowicz (8' Przemysław Szymiński), Aljaz Struna, Slobodan Rajkovic - Andrea Rispoli (57' Eddy Gnohere), Mato Jajalo, Radosław Murawski (77' Aleksandar Trajkovski), Haitam Aleesami - Igor Coronado - Ilija Nestorovski, Antonio La Gumina

Żółte kartki: Krajnc, Soddimo, Dionisi, Ciofani (Frosinone) oraz Jajalo, Aleesami, Nestorovski, Szymiński, Struna (Palermo)

Czerwona kartka: Paweł Dawidowicz (Palermo) /64' - za niesportowe zachowanie/