Polscy piłkarze za granicą: Gol Sikory w Pucharze Norwegii, samobój Pyrki na Słowacji

W weekend odbyły się mecze Pucharu Norwegii. Do 2. rundy tych rozgrywek awansował trzecioligowiec Asker Fotball. Jedną z bramek dla tej drużyny zdobył Bogdan Sikora. O pechu może natomiast mówić były defensor Agrykoli Warszawa, Daniel Pyrka, który strzelił samobójczego gola.

Wojciech Święch

NIEMCY

W 35. kolejce III ligi rezerwy Bayernu Monachium zmierzyły się przed własną publicznością z Kickers Emden. W szeregach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Daniel Sikorski, który posiada polskie i austriackie obywatelstwo. W 17. minucie podał on do Viktora Boppa, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Zaraz po przerwie, w 48. minucie, Polak wpisał się na listę strzelców (2:0). Było to jego siódme trafienie w bieżącym sezonie ligowym. Klub ze stolicy Bawarii odniósł zwycięstwo 4:0. Przy ostatnim golu Bayernu asystę ponownie zaliczył Sikorski, który wypatrzył Boppa. Klub Polaka zajmuje 5. miejsce w tabeli III ligi.

FC Bayern München II - Kickers Emden 4:0 (1:0)
1:0 - Bopp 17'
2:0 - Sikorski 48'
3:0 - Rieß 54'
4:0 - Bopp 72'

NORWEGIA

W sobotę rozegrano mecze 1. rundy Pucharu Norwegii. Zespół Asker Fotball podejmował FK Tønsberg. W barwach gospodarzy w wyjściowym składzie pojawił się Bogdan Sikora. Już w 7. minucie nasz rodak miał dobrą okazję do zdobycia gola, jednak po jego uderzeniu piłka minęła słupek o metr. Cztery minuty później polski napastnik skierował futbolówkę do siatki, ale sędzia główny nie uznał bramki z powodu spalonego. W 23. minucie Sikora ujrzał żółtą kartkę. Po pięciu minutach Polak cieszył się z trafienia. Miejscowi wywalczyli rzut rożny. Nasz rodak dopadł do centry i zdecydował się na strzał. Golkiper złapał piłkę, lecz uczynił to już za linią bramkową i było 2:0.

Sikora opuścił plac gry w 63. minucie, kiedy to zastąpił go Atli Heimisson. Drużyna Asker Fotball odniosła zwycięstwo 2:1 i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Norwegii.

Asker Fotball - FK Tønsberg 2:1 (2:0)
1:0 - Tømmernes 25'
2:0 - Sikora 28'
2:1 - Gashi 87'

SŁOWACJA

W sobotę w ramach 28. kolejki I ligi słowackiej (drugi szczebel rozgrywek) zespół 1. HFC Humenné podejmował rezerwy MFK Koszyce. Gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo 4:1. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Daniel Pyrka, który pokonał własnego bramkarza. W 69. minucie Ľubomír Gajdoš dośrodkował w szesnastkę miejscowych, a polski obrońca, próbując wybić futbolówkę, skierował ją pod poprzeczkę. Drużyna 1. HFC Humenné plasuje się na 10. pozycji (trzeciej od końca) w tabeli zaplecza ekstraklasy.

1. HFC Humenné - MFK Koszyce 4:1 (1:0)
1:0 - Bačík 26'
2:0 - Bačík 54'
3:0 - Lubarskij 60'
4:0 - Lubarskij 63'
4:1 - Pyrka (sam.) 69'